Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Lampy ogrodowe to niezwykle istotny element przestrzeni wokół domu. Są nie tylko funkcjonalne – po zmierzchu umożliwiają bezpieczne poruszanie się po ogrodzie, ale również pełnią funkcję dekoracyjną – sprawiają, że nocą przydomowa przestrzeń prezentuje się niezwykle klimatycznie. Jeśli zastanawiasz się, jakie lampy ogrodowe wybrać – skorzystaj z naszego poradnika.

Lampy ogrodowe to niezwykle istotny element przestrzeni wokół domu. Są nie tylko funkcjonalne – po zmierzchu umożliwiają bezpieczne poruszanie się po ogrodzie, ale również pełnią funkcję dekoracyjną – sprawiają, że nocą przydomowa przestrzeń prezentuje się niezwykle klimatycznie. Jeśli zastanawiasz się, jakie lampy ogrodowe wybrać – skorzystaj z naszego poradnika.

Lampy ogrodowe – komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność

Oświetlenie ogrodu to niezwykle ważny element aranżacyjny przydomowej przestrzeni. Warto zastanowić się nad aranżacją przydomowych lamp i reflektorów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli lamp ogrodowych, które możesz dopasowywać wedle swoich potrzeb – pochodnie, reflektory, lampy czy inne źródła światła – z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Kolejnym pomysłem na oświetlenie ogrodu są lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Światło pojawi się zawsze wtedy, gdy ktoś będzie przechodził. Wracając do domu po zmroku już nie będziesz musiał martwić się o potknięcia.

W ogrodzie sprawdzą również lampy solarne. To bardzo praktyczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie. Tego typu lampy emitują światło dzięki naturalnym promieniom słonecznym. W przypadku tego typu oświetlenia nie trzeba martwić się dostępem do prądu. Fakt ten często powoduje problemy podczas montażu oświetlenia ogrodowego. Schemat działania lamp solarnych jest bardzo prosty – w dzień słońce pada na powierzchnię lamp i ładuje ich baterie, aby w nocy mogły emitować światło. Lampy solarne są łatwe w montażu i dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do swojego ogrodu.

Istnieje wiele rozwiązań, które można zastosować w ogrodzie. Oświetlenie może pełnić nie tylko praktyczną funkcję. Może być też ciekawą ozdobą. Coraz częściej spotyka się również oświetlenie nietypowe. Źródła światła montuje się więc np. w posadzce. Dzięki temu uzyskujemy nastrojowe, delikatne światło oraz poczucie bezpieczeństwa. Podkreślone za pomocą światła emitowanego przez lampy krawędzie posadzki umożliwiają swobodne poruszanie się po ogrodzie bez konieczności wykorzystywania dodatkowego oświetlenia.

Oświetlenie tarasu – dobierz rodzaj oświetlenia do swoich potrzeb

Lampa ogrodowa może być nie tylko przedmiotem użytkowym, ale także dekoracyjnym. Na tarasie idealnie sprawdzą się kinkiety lub reflektory sufitowe, które skutecznie oświetlą miejsca zacienione i pozwolą na bezpieczne przebywanie w ogrodzie i na tarasie po zmroku. Salon oświetleniowy Warszawa to miejsce, gdzie znajdziesz oświetlenie, którego szukasz.

Jeśli mowa o oświetleniu tarasu i przestrzeni wokół niego, warto pamiętać, że ilość dostarczanego światła na taras zależy od wysokości lampy. Im wyższa lampa, tym większy zasięg. Z tego powodu głównie stosuje się lampy solarne na słupkach, które bez problemu można wbić w ziemię. Jeśli taras, który planujemy oświetlić jest zadaszony – mamy więcej możliwości aranżacji oświetlenia. Źródła światła zamontowane centralnie przy suficie pozwolą w dużym stopniu oświetlić całą przestrzeń. Oświetlenie tego typu często mocuje się nad stołem, dzięki czemu powierzchnia padania światła jest o wiele większa.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy