Jaką deszczownicę wybrać do łazienki?

Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była nie tylko komfortowa i estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna, zastanów się nad montażem deszczownicy. To praktyczny element wyposażenia, który uczyni Twoją łazienkę wygodniejszą i użyteczniejszą.

Deszczownica to część prysznica, która odpowiada za rozpraszanie strumienia wody. Element ten wpływa znacząco na komfort podczas codziennego prysznica, a jednocześnie sprzyja utrzymaniu higieny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając deszczownicę do łazienki.

Jak wybrać najlepszą deszczownicę?

Kupując deszczownicę, zwróć uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Szczególnie polecane są modele wyprodukowane ze stali nierdzewnej. To solidny, wytrzymały materiał, który zachowuje swą użyteczność oraz estetyczny wygląd na wiele lat. Stal nierdzewna jest odporna na zarysowania i nie zmienia koloru pod wpływem działania wody. Dzięki niemu deszczownica cechuje się funkcjonalnością, eleganckim designem, a ponadto łatwo ją utrzymać w czystości.

Ważną kwestią jest też rodzaj deszczownicy. Wyróżnia się modele przeznaczone do wanny oraz do prysznica. Wybierz zatem wersję w zależności od tego, w co wyposażona jest Twoja łazienka. Jeśli szukasz modelu do wanny niezabudowanej parawanem, wybierz raczej mniejszą deszczownicę, która ochroni podłogę przed zachlapaniem. Ponadto dostępne są modele, które można wbudować w sufit, a także te, które są mocowane na ścianie. To, którą wybierzesz, zależy m.in. od możliwości technicznych oraz charakterystyki łazienki.

Deszczownice dobiera się też kształtem i kolorystyką do kabiny oraz armatury łazienki. W nowoczesnych pomieszczeniach kąpielowych szczególną popularnością cieszą się modele kaskadowe, najlepiej w kolorze czarnym. Możesz również wybrać model podtynkowy lub natynkowy. Większość osób remontujących bądź wykańczających łazienkę decyduje się na pierwszy typ deszczownicy ze względu na funkcjonalność i estetykę tego rozwiązania.

Zalety deszczownicy

Deszczownice stają się coraz popularniejsze i powszechniejsze w nowoczesnych łazienkach. Korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze niż używanie prysznica, bowiem nie trzeba „manewrować” słuchawką, by dokładnie polać strumieniem wody konkretne partie ciała. Deszczownica zapewnia intensywny, stały strumień wody, który można jednak regulować, zmniejszając jego ciśnienie, a tym samym redukując zużycie wody.

Rozwiązanie to jest świetnym sposobem na relaks podczas kąpieli. Masująca moc strumienia znakomicie odpręża i masuje ciało, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Dobór mocy strumienia pozwala na wykonanie masażu wodnego. Nowoczesne deszczownice wyposażono w szeroki zakres regulacji, wynoszący nawet kilkadziesiąt stopni. Dzięki temu można wygodnie nastawić silny, wodospadowy strumień wody, który sprawdzi się doskonale w przypadku mocno obolałych mięśni bądź dużego zmęczenia, jak również delikatną mżawkę, która lekko i subtelnie masuje ciało. Deszczownica to świetna alternatywa dla słuchawki prysznicowej, ale może stać się również jej uzupełnieniem, gdy zdecydujesz o montażu zestawu składającego się z obu tych elementów.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy