Jak zorganizować przeprowadzkę? 5 praktycznych porad

Przeprowadzka to z pozoru proste zajęcie i pewnie wielu z nas poradzi sobie z nią bez większych problemów. Niestety w jej trakcie zdarzają się momenty, w których nie możemy sobie poradzić bez odpowiedniego sprzętu.

Jeśli możesz skorzystaj z pomocy fachowców!

Sporym problemem może okazać się przewóz dużych mebli czy np. lodówki. Musi ona być transportowana w pozycji pionowej, co uniemożliwia włożenie jej do bagażnika samochodu. W takich momentach lepiej zdać się na fachowców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Zapewnią oni wywóz mebli w Poznaniu, Krakowie czy Warszawie za stosunkowo niewielką opłatą.

To chyba najprostsza z metod na bezproblemową przeprowadzkę, jaką można wymyślić. Niewielki koszt, który poniesiemy, sprawi, że staniemy się obserwatorem i koordynatorem naszej przeprowadzki.

Zadbaj o zabezpieczenie delikatnych przedmiotów

Nawet jeśli korzystasz z usług renomowanej firmy, która zajmuje się na co dzień przeprowadzkami, nie zostawiaj całej pracy dla nich. Najwartościowsze przedmioty warto zabezpieczyć na własną rękę. Pozwoli to uzyskać jeszcze lepszą ochronę przed zniszczeniem.

Warto w trakcie przeprowadzki używać worków strunowych, do których wrzucamy przedmioty zagrożone zawilgoceniem.

Szczególnie wartościowe rzeczy warto zabezpieczyć folią bąbelkową i umieścić je w kartonowych opakowaniach. To prosty i tani sposób, by poprawić bezpieczeństwo przedmiotów w trakcie transportu.

Spakuj pudełko na pierwszy dzień

To szczególnie istotna rzecz, która pozwoli nam przetrwać pierwszy okres po przeprowadzce. Bardzo często wszystkie pudła z rzeczami ustawione są w nowym mieszkaniu bez ładu i składu. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Na spokojnie! Ważne, by pod ręką mieć pudełko, do którego wcześniej spakowaliśmy rzeczy pierwszej potrzeby, które wykorzystamy w pierwszy dzień po przeprowadzce.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Przeprowadzka to dobry moment na porządki. Stosując się do zasady, która mówi, że rzeczy, których nie używaliśmy w ostatnim roku, spokojnie można wyrzucić, pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w nowym domu.

Oczywiście zasady tej nie należy stosować zbyt pochopnie. Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy to jednak dobry pomysł, by nie zagracać nowego mieszkania.

Jeśli organizujesz przeprowadzkę sam poproś o pomoc przyjaciela

Dźwiganie ciężkich przedmiotów bardzo obciąża kręgosłup. W trakcie przeprowadzki można więc zrobić sobie krzywdę i niepotrzebnie uszkodzić wiele przedmiotów, na których nam zależy. Poproszenie kogoś znajomego o pomoc będzie dobrym rozwiązaniem, które pozwoli przeprowadzić cały proces szybko i sprawnie.

Jeśli zdecydujemy się na firmę, która oferuje wywóz mebli w Poznaniu, to wiele nie stracimy, ale oczywiście nie jest to jedyny sposób na udaną przeprowadzkę.

Odrobina dobrych chęci i pomoc znajomych to tani i dobry sposób, by zmienić miejsce zamieszkania w sposób bezproblemowy.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy