Home Wnętrza Pokój dziecka Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

6 min czytania
0
0
48
Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka, aby był funkcjonalny i w pełni dostosowany do jego potrzeb? Poznaj praktyczne porady, które będą przydatne podczas każdego remontu dziecięcej przestrzeni.

Dziecięcy pokój musi spełniać kilka funkcji. Jest on sypialnią, przestrzenią do zabawy, a także miejscem do nauki, dlatego należy zadbać o właściwą aranżację. Ważny jest właściwy dobór dominującego koloru, jak i wprowadzenie do wnętrza funkcjonalnych mebli. Należy także zadbać o wkomponowanie niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych, których zadaniem będzie urozmaicenie przestrzeni. Trzymając się pewnych zasad, uzyskasz efekt, który spodoba się Twojemu dziecku.

pokój dziecięcy - kolory

Ostrożnie z kolorami

Jeżeli kolory do dziecięcego pokoju zostaną umiejętnie dobrane, kolejne kroki aranżacyjne przebiegną bez najmniejszych problemów. Przy ich doborze, należy kierować się przede wszystkim rozwagą. Nie należy eksperymentować z całą paletą kolorów. Warto stworzyć wnętrze radosne i przytulne, ale nie krzykliwe. W dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze, a jednocześnie wprowadzą do pokoju harmonię. Stonowane kolory będą idealnym tłem dla mebli wprowadzonych do wnętrza. Więcej ekstrawagancji można uzyskać decydując się na zawieszenie na ścianach kolorowych literek, czy poprzez oświetlenie.

Rozważne planowanie dziecięcej przestrzeni

Jeżeli nie chcesz nadszarpywać domowego budżetu za jakiś czas, zaplanuj dziecięcą przestrzeń w taki sposób, aby poprzez wymianę kilku detali udało się dostosować wnętrze do aktualnego wieku dziecka. Pokój będzie się wtedy rozwijał z Twoją pociechą, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup mebli modułowych, które umożliwiają stopniowe wprowadzanie do pokoju nowych elementów. Na przykład niskie stoliki do rysowania, z czasem można zastąpić wysokim biurkiem do nauki, a łóżeczko można będzie wymienić na sofę lub narożniki.

jak urządzić pokój dziecka

Zadbaj o porządek w dziecięcej przestrzeni

Opanowanie bałaganu w dziecięcym pokoju nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Wystarczy kupić kolorowe pudełka na zabawki i inne akcesoria, a od razu chaos w dziecięcym pokoju zostanie opanowany. Już na etapie planowania mebli, warto zadbać o wygospodarowanie miejsca do przechowywania tych pudełek. Należy zrobić to w taki sposób, aby w miarę rozwoju dziecka, przestrzeń użytkowa mogła zostać powiększona. Im większe jest dziecko, tym więcej ma rzeczy. To zrozumiałe.

urządzanie pokoju dziecka

Pokój rozwijający kreatywność dziecka

Pokój dziecka ma rozwijać jego kreatywność i wyobraźnie. Pobudzenie funkcji poznawczych będzie możliwe poprzez bajkowe naklejki umieszczone na ścianie, a także finezyjne meble. Najlepiej, gdyby ich fronty miały wypukłe faktury. Dziecko dotykając je, będzie zapamiętywało nowe kształty.

pokój dziecka

Twoja pociecha będzie zachwycona, jeżeli w jej pokoju znajdzie się ściana pokryta specjalną farbą, po której można bezkarnie pisać i rysować. Dzieci uwielbiają tworzyć dzieła sztuki na ścianach. Warto im to umożliwić na ograniczonej przestrzeni. Sprawi im to wiele radości, a zapobiegnie pobrudzeniu ścian w całym mieszkaniu. Dziecko na tym kawałku ściany będzie mogło wyżyć się artystycznie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

W ostatnim wpisie dotyczącym fotowoltaiki wyjaśniliśmy czym jest i jak działa ogniwo fotow…