Home Wnętrza Pokój dziecka Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

6 min czytania
0
0
186
Jak urządzić pokój dziecka? 4 przydatne porady

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka, aby był funkcjonalny i w pełni dostosowany do jego potrzeb? Poznaj praktyczne porady, które będą przydatne podczas każdego remontu dziecięcej przestrzeni.

Dziecięcy pokój musi spełniać kilka funkcji. Jest on sypialnią, przestrzenią do zabawy, a także miejscem do nauki, dlatego należy zadbać o właściwą aranżację. Ważny jest właściwy dobór dominującego koloru, jak i wprowadzenie do wnętrza funkcjonalnych mebli. Należy także zadbać o wkomponowanie niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych, których zadaniem będzie urozmaicenie przestrzeni. Trzymając się pewnych zasad, uzyskasz efekt, który spodoba się Twojemu dziecku.

pokój dziecięcy - kolory

Ostrożnie z kolorami

Umiejętny i rozważny wybór kolorów do dziecięcego pokoju pomoże ograniczyć dalsze problemy aranżacyjne. Przy ich doborze, należy kierować się przede wszystkim rozwagą. Nie należy eksperymentować z całą paletą kolorów. Warto stworzyć wnętrze radosne i przytulne, ale nie krzykliwe. W dziecięcym pokoju najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze, a jednocześnie wprowadzą do pokoju harmonię. Stonowane kolory to idealne tło dla mebli wprowadzonych do wnętrza. Więcej ekstrawagancji można uzyskać decydując się na zawieszenie na ścianach kolorowych literek, czy poprzez oświetlenie.

Rozważne planowanie dziecięcego pokoju

Jeżeli nie chcesz nadszarpywać domowego budżetu za jakiś czas, zaplanuj dziecięcy pokój w taki sposób, aby poprzez wymianę kilku detali udało się dostosować wnętrze do aktualnego wieku dziecka. Pokój będzie się wtedy rozwijał z Twoją pociechą, a Ty unikniesz konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup mebli modułowych, które umożliwiają stopniowe wprowadzanie do dziecięcego pokoju nowych elementów. Na przykład niskie stoliki do rysowania, z czasem można zastąpić wysokim biurkiem do nauki, a łóżeczko można będzie wymienić na sofę lub narożniki.

dziecięcy pokój

Zadbaj o porządek w dziecięcym pokoju 

Opanowanie bałaganu w dziecięcym pokoju nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Wystarczy kupić kolorowe pudełka na zabawki i inne akcesoria, aby opanować chaos w dziecięcym pokoju. Już na etapie wyboru mebli, warto zadbać o wygospodarowanie miejsca na przechowywanie tych pudełek. Należy zrobić to w taki sposób, aby w miarę rozwoju dziecka, przestrzeń użytkowa mogła zostać powiększona. Im większe jest dziecko, tym więcej ma rzeczy. To zrozumiałe.

urządzanie pokoju dziecka

Pokój rozwijający kreatywność dziecka

Pokój dziecka ma rozwijać jego kreatywność i wyobraźnie. Funkcje poznawcze zostaną pobudzone dzięki bajkowym naklejkom umieszczonym na ścianie, a także finezyjnym meblom. Najlepiej, gdyby ich fronty miały wypukłe faktury. Dziecko dotykając je, będzie zapamiętywało nowe kształty.

pokój dziecka

Twoja pociecha będzie zachwycona, jeżeli w jej pokoju znajdzie się ściana pokryta farbą tablicową (pisaliśmy o niej tutaj), po której można bezkarnie pisać i rysować. Dzieci uwielbiają tworzyć dzieła sztuki na ścianach. Warto im to umożliwić na ograniczonej przestrzeni. Sprawi im to wiele radości, a zapobiegnie pobrudzeniu ścian w całym mieszkaniu. Dziecko na tym kawałku ściany będzie mogło wyżyć się artystycznie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Akumulatory do fotowoltaiki – na co zwrócić uwagę i jakie wybrać?

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu elementów. W naszych poprzednich artykułach…