Jak urządzić funkcjonalne biuro w małym mieszkaniu?

Aby móc w efektywny sposób wykonywać swoje obowiązki zawodowe w domowym zaciszu, konieczne jest zaaranżowanie tzw. home office. O czym należy koniecznie pamiętać podczas urządzania funkcjonalnego biura w małym mieszkaniu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym poradniku.

Po pierwsze – zagospodarowanie odpowiedniego miejsca

Zanim przystąpimy do zakupu poszczególnych mebli, powinniśmy zastanowić się nad znalezieniem takiego miejsca w domu, które zamienimy na swoje biuro. Najlepiej jest wybrać taką część mieszkania, która zagwarantuje nam prywatność i ciszę. Nawet w małym mieszkaniu nie powinno być z tym problemu. Może to być np. niewielki kącik w salonie lub sypialni. Ważne jest to, byśmy mieli zapewnioną odrębną przestrzeń dedykowaną wyłącznie pracy. Dzięki temu łatwiej będzie nam się skoncentrować na obowiązkach, a także oddzielić życie prywatne od zawodowego.

Warto też mieć na uwadze fakt, iż miejsce, w którym będziemy wykonywać swoje zawodowe obowiązki, powinno mieć dostęp do odpowiedniej ilości dziennego światła. Promienie słoneczne sprawiają, że znacząco poprawia się nasze ogólne samopoczucie i wzrasta motywacja. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście osób, które pracują przy biurku przez kilkanaście godzin dziennie.

Meble biurowe najlepiej jest kupować od renomowanych firm. Krzesła biurowe – geret.pl to gwarancja najwyższej jakości wykonania.

Po pierwsze - zagospodarowanie odpowiedniego miejsca

Po pierwsze: ergonomia!

Ergonomia – tym przymiotnikiem powinny wyróżniać się wszystkie meble, które chcemy kupić do naszego domowego biura. Jest to pojęcie wskazujące na to, iż dane meble zapewniają maksymalny komfort, wygodę oraz zapewniają prawidłową postawę. Jednym z najważniejszych elementów bura jest oczywiście fotel biurowy. 

Krzesło biurowe dobrej jakości gwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa, redukuje napięcie mięśniowe oraz znacząco zmniejsza ryzyko występowania bólu pleców. Warto wybierać krzesła biurowe wyposażone w funkcję regulacji podłokietników, wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia. Dzięki temu nawet wielogodzinne wykonywanie pracy w domowym zaciszu nie spowoduje pojawienia się dolegliwości bólowych.

Przy aranżacji domowego biura dużo uwagi trzeba też poświęcić wyborowi odpowiedniego biurka. Powinno ono być na tyle duże, by pomieścić komputer, klawiaturę i mysz, a także odpowiednie dokumenty. Ważne jest, by było wyposażone w wystarczającą liczbę szafek i szuflad, aby można było pomieścić wszystkie przedmioty potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków.

Jak urządzić funkcjonalne biuro w małym mieszkaniu? Sprawdź!

Odpowiednie oświetlenie

Na wydajność i komfort pracy w domowym biurze wpływa też odpowiednio dobrane oświetlenie. Warto wykorzystać naturalne światło dzienne oraz zainstalować właściwe oświetlenie. Niezwykle ważna jest też obecność małej lampki na biurku. Dzięki temu przeglądanie dokumentów będzie znacznie wygodniejsze, a ryzyko uszkodzenia wzroku na skutek wielogodzinnego siedzenia przy biurku – zdecydowanie niższe.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty mebli biurowych od firmy Geret na Geret.pl. Jest to polska firma o bogatym doświadczeniu, która swoją ofertę kieruje zarówno do klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych. 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy