Jak udekorować mieszkanie zdjęciami? Ciekawe pomysły

Zdjęcia to nie tylko wspaniałe pamiątki, ale także piękne dekoracje. Często chowa się je w albumach i wyciąga w przypadku różnych rodzinnych uroczystości, aby móc razem powspominać. Warto jednak odpowiednio wykorzystać zdjęcia i wyeksponować te najciekawsze i najważniejsze. Fotografie potrafią niezwykle uatrakcyjnić każde wnętrze. Istnieje wiele ciekawych inspiracji. 

Fotokalendarze – czyli połączenie 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem i wspaniałą dekoracją wnętrz są fotokalendarze, które bez wątpienia są niezwykłą atrakcją domowej przestrzeni. Druk można zamówić na dowolnym papierze i w dowolnym wymiarze. Taki gadżet to świetny sposób zarówno na osobisty prezent dla kogoś bliskiego, a także na ozdobienie własnego pokoju. 

Fotokalendarz to nie tylko zwyczajny terminarz z datami, w którym można zapisywać kolejne wydarzenia. Patrząc na niego, za każdym razem z pewnością przywołane zostaną piękne wspomnienia. Dobrym pomysłem jest dokładne przemyślenie doboru zdjęć w trakcie projektowania, tak aby np. umieścić dane fotografie na karcie tego miesiąca, w którym zostały ona wykonane. Taki spersonalizowany kalendarz dodaje dużo koloru do szarej rzeczywistości, a także uatrakcyjnia wnętrza i przyciąga spojrzenia wszystkich gości. Co więcej jest to dekoracja, która zmienia się każdego miesiąca. 

Projektując fotokalendarz, można nie tylko dodać własne zdjęcia, ale także można uatrakcyjnić cały projekt własnymi tekstami, cytatami czy komentarzami. Ponadto zaawansowane narzędzia, dostępne w fazie projektowania, pozwalają na obróbkę zdjęć, korektę defektów, czy nałożenie wybranych filtrów i innych dodatków. Jeżeli dana fotografia ma nieodpowiednią jakość, system pokazuje ostrzeżenie i w takim wypadku warto dokonać zmiany. 

Foto obrazy – ściany zyskają nowe życie!

Wnętrza można także ozdobić wyjątkowymi fotografiami, decydując się na Foto obrazy. Takie dekoracje można zamówić w różnych formach. Bardzo ciekawą możliwością jest obraz na płótnie przedstawiający najpiękniejsze wspomnienia. Wystarczy jedynie oddać wybrane zdjęcie do druku i wybrać format, efekt jest wspaniały! Kolejna możliwością są kolaże ze zdjęć. Korzystając z profesjonalnych, zaawansowanych szablonów można zestawić ze sobą wybrane fotografie, tak aby stworzyć fantastyczną dekorację ściany. Interesującą możliwością są także zdjęcia drukowane na drewnie. Z pewnością jest to unikatowa i oryginalna dekoracja. 

Osobną możliwością są plakaty z prywatnych zdjęć. Można je zamówić na jednej z  odmian papiery fotograficznego. Zdjęcia wywołane w takim dużym formacie z pewnością będzie cieszyć oczy i sprawi, że ściany nie będą się prezentowały tak nudno. Można też zamówić tzw. fotolistwę. Jest to rozwiązanie podobne do kolażu, jednak opiera się na ułożeniu kilku ujęć obok siebie na listwie pionowej lub poziomej. 

Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Przy pomocy zdjęć, można wykonać fantastyczne i zachwycające dekoracje każdego wnętrza. Dostępne są najróżniejsze formaty obrazów czy plakatów, a także dowolne materiały, na których drukowane są fotografie. Takie dekoracje prezentują się o wiele bardziej atrakcyjnie niż przypadkowe obrazy przedstawiające jakiś krajobraz czy roślinę. Zgodnie z własnym upodobaniem, można zdecydować się na umieszczenie jednego zdjęcia na ścianie lub ozdobić całą ścianę różnymi ujęciami. Ponadto warto podkreślić, że fotokalendarze dostępne są w wersji do powieszenia na ścianie lub mniejsze, które można ustawić np. na biurku czy na półce. 

foto obrazy

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy