Jak ożywić biały salon?

Białe ściany w salonie to zawsze dobre rozwiązanie. Biorąc pod uwagę uniwersalność tej barwy, totalnie neutralny wydźwięk oraz fakt, że biel optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze – nie ma się nad czym zastanawiać. Przy białych ścianach w pokoju dziennym warto jednak pamiętać o doborze odpowiednich dekoracji, dzięki którym pomieszczenie zyska na atrakcyjności. Przedstawiamy 3 dekory ścienne, które świetnie odnajdą się w białym salonie.

Biały salon i czerwona cegła ozdobna

Do śnieżnobiałych ścian idealnie pasuje cegła dekoracyjna w kolorze czerwonym. Najlepszym wyborem będzie oczywiście stara cegła z rozbiórki, która wprowadzi do pokoju dziennego autentyczność, ciepło i przytulność, tworząc tym samym absolutnie wyjątkową atmosferę – zarówno do relaksu, jak i spotkań rodzinnych. Zastosowanie czerwonej cegły na ścianie w salonie najlepiej ograniczyć do jednej strefy. Zastanów się, gdzie najlepiej zaprezentuje się ten materiał – na ścianie przy stole bądź tylko jej niewielkim fragmencie, a może na ścianie telewizyjnej?

Biały salon i biały marmur

Wykorzystanie białego marmuru na jednej ze ścian białego salonu to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby zachować pomieszczenie w minimalistycznym tonie. Optymalnym wyborem na umieszczenie tego dekoru ściennego jest ściana telewizyjna – tam biały marmur zaprezentuje się najbardziej efektownie. Oczywiście możesz kontynuować motyw marmuru w białym salonie, wybierając marmurowy stolik kawowy czy obraz z motywem marmuru. W całej ten koncepcji świetnie odnajdą się zarówno szare, jak i czarne dodatki.

Biały salon i białe panele ścienne 3D

Fanom wnętrz monochromatycznych ta propozycja na pewno przypadnie do gustu. Aby salon w kolorze bieli nie był nudny i monotonny, warto rozważyć wykorzystanie na jednej ze ścian białe panele dekoracyjne 3D. Fantastycznie sprawdzą się czy to na ścianie TV, czy za kanapą, stanowiąc punkt centralny aranżacji wnętrza. Tego typu panele ścienne wniosą do białego wnętrza element nowoczesności i dynamiki. Do wyboru mamy praktycznie niezliczone wzory, formy czy kształty. Możesz więc zdecydować się na delikatny wzór lub wręcz przeciwnie – pokusić się o fascynujący motyw, który przesądzi o tym, że Twój biały salon nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Dekory ścienne do białego salonu – podsumowanie

Czerwona cegła, biały marmur, panele dekoracyjne 3D – każda z tych dekoracji ściennych sprawdzi się w przypadku salonu, którego ściany pokrywa biała farba. To, które rozwiązanie ostatecznie wybierzesz, powinno odpowiadać nie tylko Twoim preferencjom czy upodobaniom, ale i wpisywać się w ramy wybranego przez Ciebie stylu wnętrzarskiego, w jakim pokój dzienny ma być utrzymany.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy