Jak dopasować wieszaki do ubrań i nie tylko

Raczej mało kto rozwodzi się nad tematem dopasowania konkretnych rodzajów wieszaków do danego typu odzieży. Standardowo koszule, spodnie od garnituru, sukienki wieszamy na tym, co w danej chwili mamy w szafie. To jednak nie do końca dobry pomysł. Odzież i nie tylko powinna mieć odpowiednio dopasowany wieszak. Chcemy przecież, aby nasze ubrania służyły nam jak najdłużej, będąc w szafie, utrzymywały prawidłowy kształt.

Jak zatem dopasować wieszak do określonego typu odzieży? Czy wieszaki są przydatne tylko do wieszania ubrań?

Kształt wieszaków i ich przeznaczenie

Wybierając wieszaki, powinniśmy zwrócić uwagę na ich kształt. On decyduje o konkretnym przeznaczeniu, użytkowaniu danego modelu wieszaka. Co należy tutaj wiedzieć? Jakiego rodzaju kształty wieszaków znajdziemy?

Wieszaki o wąskim profilu, są niezwykle cienkie. Praktycznie mowa o wieszaku, który od tradycyjnych jest zdecydowanie chudszy. Tego typu wieszaki, które dodatkowo są flokowane, pozwalają na oszczędności przestrzeni w szafie.

Wieszaki poszerzane, zwane także profilowanymi. Standardowe wieszaki na odzież, która jest dużych rozmiarów oraz sporo waży. Dzięki odpowiedniej konstrukcji wieszaki gwarantują, że zawieszona odzież nie będzie ulegała odkształceniom.

Wieszaki płaskie, niejako pośrednie, pomiędzy poszerzanymi a wąskimi. Nie są zbyt duże, doskonale nadają się na wieszanie sukienek czy bluzek.

Rodzaje wieszaków i ich przeznaczenie

Warto bliżej zainteresować się rodzajami wieszaków i to, do jakich zadań idealnie się nadają.

Wieszaki klasyczne, na których znakomicie „poczują się” sukienki, bluzki, koszulki. Naturalnie taki wieszak klasyczny nie może być zbyt szeroki, gdyż może powodować zsuwanie się garderoby.

Wieszaki na klipsy, na których wieszamy spodnie lub spódnice.

Wieszaki do garniturów, czyli jak sama nazwa wskazuje, wieszamy na nich garnitury. Posiadają one specjalną konstrukcję, wyprofilowanie oraz mają wagę, która pozwala w sposób bezpieczny trzymać zestaw garniturowy.

Wieszak druciany, który tak naprawdę nadaje się jedynie na transport odzieży, którą właśnie odebraliśmy z pralni.

Wieszaki z ramionami poszerzonymi, które można wykorzystać do wieszania marynarek, płaszczy czy swetrów. Poszerzone ramiona w konstrukcji sprawiają, że nie wpływa negatywnie na splot np. swetra.

Oprócz wieszaków na odzież można spotkać również wieszaki na paski, kozaki, torebki czy też krawaty. 

Pamiętajmy zatem, że kiedy chcemy zadbać o własną garderobę, to niezwykle ważne jest umiejętne dobranie wieszaków. Jeżeli tego nie zrobimy, to możemy mieć pewność, że nasza ulubiona bluzka, albo stylowy sweter będzie ulegał zniszczeniom.

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy