Jak dobrać stolik kawowy do pozostałych mebli w salonie?

Stolik do kawy. Tak funkcjonalny, a tak często pomijany. Sofy zdobywają całą chwałę salonu i z pewnością zapewniają nam wygodę. Ale stolik do kawy jest czarnym koniem salonu. Mieści nasze napoje, piloty, ukochane urządzenia techniczne, cenne drobiazgi i nasze obiady. Od czasu do czasu służy nam jako stołek, czy biurko. Stoliki kawowe drewniane do salonu to zdecydowanie najczęstsza opcja wybierana podczas doboru tych mebli.

Zwróć uwagę na proporcje

Dla większości osób stolik kawowy to nie tylko mebel do eksponowania. Z reguły pełni on określone funkcje i ważne jest, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Wybierając stolik kawowy do salonu, nie skupiaj się tylko na jego wymiarach. Weź pod uwagę inne parametry pomieszczenia, z którym będzie współgrał, takie jak kanapy i umiejscowienie stolika kawowego. Wysokość stolika do kawy nie powinna być wyższa niż sofa.

Najlepiej jest wybrać stolik kawowy, który jest tylko 2 cm niższy niż sofa, nic więcej. Podobnie, jeśli chodzi o długość stolika do kawy, upewnij się, że nie wybierzesz takiego, który rozciąga się poza sofę. Zazwyczaj stolik do kawy powinien być dwie trzecie wielkości sofy lub mniej w zależności od innych uzupełniających mebli.

Coś, co wiąże się bezpośrednio z rozmiarem stolika do kawy, to — zgadłeś — jego kształt. Minęły już czasy, gdy jedyną opcją był prostokąt. Teraz równie często widuje się stoliki kawowe o owalnym, kwadratowym, a nawet okrągłym kształcie.

Materiał ma znaczenie

Kiedy już ustaliłeś rozmiar i kształt swojego przyszłego stolika do kawy, prawdopodobnie masz już w głowie wstępny szkic. Teraz zajmijmy się szczegółami. Materiał, z którego wykonany jest stolik do pokoju dziennego, może sprawić, że sposób, w jaki go używasz, będzie lepszy lub gorszy — nie wszystkie materiały są przecież równe, a niektóre pasują do pewnych stylów życia i rodzin bardziej niż inne.

Jednym z najczęstszych materiałów jest drewno, a drewniane stoliki do kawy stanowią ogromną część oferty. W zależności od rodzaju użytego drewna jest to super wytrzymała opcja, która wygląda pięknie i pasuje do wielu stylów. Niektóre gatunki drewna, takie jak dąb i mahoń, wytrzymają codzienne użytkowanie przez wiele lat, a więc są doskonałym wyborem dla tych, którzy mają dzieci i zwierzęta domowe.

Dopasowanie do wystroju wnętrz

Oprócz pełnienia funkcji użytkowej kolejnym najważniejszym celem stolika do kawy jest uzupełnienie istniejących wnętrz i połączenie ich w całość. W związku z tym ważne jest, aby stolik do kawy miał unikalny punkt widzenia, tworzył głębię i wizualne zainteresowanie w przestrzeni, pomagając wzmocnić Twoją estetykę.

Styl skandynawski jest lekki, jasny, minimalistyczny i prosty. W rezultacie można zauważyć, że stoliki kawowe, które mieszczą się w tym temacie, są dość surowe, wykorzystujące proste linie, jasne drewno i brak ciężkich szczegółów lub akcentów.

Styl klasyczny jest ponadczasowy. Popularne są drewna o średniej tonacji, z prostymi elementami i szykownymi akcentami, które przetrwają próbę czasu. Odcienie kremu, bieli i brązu są centralnym elementem klasycznego, tradycyjnego stylu, co znajduje odzwierciedlenie w opcjach stolików do kawy.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy