Instalacja fotowoltaiczna – technologia przyszłości

Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach. Najlepiej widać to na przykładzie energetyki. Do niedawna produkcja prądu zarezerwowana była tylko i wyłącznie dla wielkich fabryk – dzisiaj zaś każdy mieć może swoją własną elektrownię słoneczną.

Stało się to możliwe dzięki fotowoltaice. Pozwala nam ona zmniejszyć opłaty za prąd niemalże do 0 zł. Rozwiązanie to zaoferuje nam także całą gamę innych korzyści. Po szczegóły zapraszamy do niniejszego artykułu.

Stały wzrost opłat za energię elektryczną

Wszyscy świadomi jesteśmy faktu stale zwiększających się opłat za prąd. Z roku, na rok gwałtownie rosną i nic nie wskazuje, żeby proces ten uległ odwróceniu, lub choćby stabilizacji. Specjalistyczne prognozy wskazują, że w perspektywie 10 lat spodziewać się na tym polu będziemy mogli już tylko wyższych cen.

Taki stan rzeczy powodowany jest z kolei stałym wzrostem wartości surowca, z którego wytwarzana jest elektryczność. Chodzi głównie o węgiel brunatny i kamienny, jak i paliwa gazowe. Jeśli uwzględnimy tutaj także rygorystyczne prawo, które nakazuje uiszczać coraz to większe stawki za uprawnienia do emisji CO2 – to będziemy mieć już pełny obraz sytuacji.

instalacjafotowoltaiczna-technologiaprzyszlosci2

Źródło: Pixabay

Ile zaoszczędzimy dzięki panelom fotowoltaicznym?

Poza zabezpieczeniem się przed stale rosnącymi cenami za prąd nadmienić należy także o największej zalecie, jaką zaoferuje nam instalacja fotowoltaiczna. Jest nią oczywiście czerpanie darmowej energii – wprost z promieni słonecznych.

Lider branży Odnawialnych Źródeł Energii (w skrócie OZE), działająca od jedenastu lat na rynku, polska marka GlobalECO potwierdza, że dzięki temu rozwiązaniu zmniejszyć można swoje rachunki za prąd niemalże do 0 zł. Taki wynik

zapewni nam więcej pieniędzy w portfelu, które wydać będziemy mogli już wedle własnego uznania.

Warto dodać do tego także i fakt, że sam wydatek na instalację fotowoltaiczną zwraca się maksymalnie po 5 latach. Należy potraktować więc ją jako inwestycję. Potem będziemy mieć już tylko czysty zysk w postaci oszczędności.

Fotowoltaika a ochrona środowiska naturalnego

Często pomijaną kwestią, o której w kontekście fotowoltaiki warto jednak wspomnieć jest ochrona środowiska. Nie należy marginalizować tego aspektu OZE. Wiele się dziś słyszy o zanieczyszczaniu świata przez nieodpowiedzialne, ludzkie działania. Ich szkodliwość widać choćby na przykładzie wszechobecnego smogu. Cierpimy od niego zwłaszcza w zimie. Wtedy to wiele osób pali w piecach materiałami, które bynajmniej nie są do tego przeznaczone.

Następstwem takiego postępowania są coraz częstsze choroby płuc. Powstałymi w taki skutek szkodliwymi związkami chemicznymi trują się także nasze dzieci. Powinniśmy zostawić im więc środowisko naturalne przynajmniej w zastanym przez nas stanie. Z całą pewnością pomoże nam w tym instalacja na dachu swojego domu paneli fotowoltaicznych, dzięki którym wytworzymy prąd bez jakiejkolwiek emisji do atmosfery.

Podsumowanie

Jak więc widzimy Odnawialne Źródła Energii, a zwłaszcza fotowoltaika zaoferować może nam wiele. Począwszy od zabezpieczenia się przed podwyżkami cen za prąd, poprzez zmniejszenie opłat, na czystym powietrzu dla nas i naszych dzieci – kończąc. Warto więc już dziś zainteresować się tym tematem bardziej.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy