Ile kosztuje remont kuchni?

Kuchnia to serce każdego domu. Ile kosztuje remont kuchni? Sporo osób preferuje gotować w domu, niż kupować gotowe posiłki, dlatego spędza w tym miejscu przynajmniej kilka godzin dziennie i chce mieć ładną kuchnię. Od czego zacząć remont kuchni? Obecnie dostępne sprzęty AGD czy też meble kuchenne, oferują nam ogromne wsparcie przy przygotowywaniu posiłków i ich podawaniu i z łatwością można je wymienić na nowe. Ale co zrobić, gdy potrzebny jest remont starej kuchni? Wtedy warto wezwać fachowca, który ustali zakres prac i koszty.

Od czego zacząć remont kuchni?

Ile kosztuje remont kuchni? Na to pytanie można odpowiedzieć, dopiero gdy ustalimy listę prac. Drobne zmiany takie jak wklejenie szklanego panelu dekoracyjnego między meble, będzie kosztować niewiele. Jednak gdy musimy wymienić instalację elektryczną, a co za tym idzie także zrobić nowe przyłącza w ścianach, sam koszt remontu znacząco urośnie.

Od czego zacząć remont kuchni, aby być zadowolonym z efektów końcowych? Od planu prac. Czasami jest tak, że po prostu kuchni przestała nam się podobać i chcemy w niej zmienić kafelki, kolor farby i meble. Takie prace nie są zbyt inwazyjne, a więc kosztem będzie zakup nowych materiałów i wykonanie usługi. Natomiast, jeżeli w kuchni coś szwankuje, na przykład posadzka pod zlewozmywakiem jest zalana, na ścianie wyszedł grzyb czy chcemy zmienić ustawienie sprzętów AGD, a nawet wyburzyć ściankę, aby otworzyć kuchnię na salon, to warto zapytać fachowca o ocenę prac. Ile kosztuje remont kuchni, gdy chcemy zmienić wszystko? Tutaj koszt może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

A zatem remont kuchni od czego zacząć? Od najbardziej inwazyjnych prac, których nie zrobimy przy wstawionych meblach i podłączonych sprzętach AGD. Przykładowo najpierw robi się przyłącza czy skuwa kafelki i kładzie nowe płytki, a potem maluje sufit czy wstawia meble. Dzięki temu prace będą uporządkowane.

Ile kosztuje remont kuchni?

Warto mieć na względzie, że obecnie przez sytuację na świecie. Koszt materiałów budowlanych, w tym tych do remontu kuchni, znacząco wzrósł. A same ceny nie są jeszcze ustabilizowane. Dlatego, choć cenę usługi budowlanej można określić jasno już podczas pierwszej rozmowy z wykonawcą, to koszt zakupu materiałów, może być inny, niż pierwotnie założyliśmy. Z tego powodu określenie co do złotówki ile kosztuje remont kuchni, może być niemożliwe. Musimy przyjąć ceny zaokrąglone wzwyż i wtedy, będziemy mieli większą jasność. Lub starać się kupować materiały, które nam się podobają na bieżąco, jeśli cena nam odpowiada.

Odpowiadając na pytanie ile kosztuje remont kuchni dobrze jest powiedzieć, że zależy to również od wielkości pomieszczenia i lokalizacji mieszkania. Im większa kuchnia, tym większy koszt materiałów i robocizny. Małe pomieszczenia w bloku będą tańsze i lepsze w aranżacji nowej kuchni. Jednak obecnie nadal w większych miastach ten kosz wyceniany jest wyżej, niż w mniejszych miasteczkach. Również cena zależy od tego czy wymieniamy meble i sprzęty AGD. Koszt tych ostatnich, może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Remont starej kuchni - ile kosztuje remont kuchni?

Remont starej kuchni — co może nas zaskoczyć?

Dobrze jest też wiedzieć, że remont starej kuchni może być droższy niż nowoczesnej. Zwłaszcza jeśli budynek jest wiekowy i od kilkudziesięciu lat instalacje elektryczne i wodnokanalizacyjne nie były wymieniane. Podczas remontu może się okazać, że trzeba je wymienić w całości lub częściowo. Ile kosztuje remont kuchni, która jest już stara? Niestety tutaj sporo niespodzianek wychodzi w trakcie prac budowlanych. I również dlatego, dobrze jest mieć odłożone dodatkowe środki, w razie gdyby okazało się, że jednak trzeba wymienić rury na nowe. Oczywiście już podczas planowania prac, możemy zapytać wykonawcę czego się spodziewać i ile będzie kosztować ewentualna naprawa.

Prace, które warto zrobić w kuchni

Remontując kuchnię z określonym budżetem, możemy być zmuszeni do ustalenia priorytetów. Ile kosztuje remont kuchni, gdy chcemy jedynie wymienić kafelki i pomalować pozostałe ściany? Tutaj koszt spokojnie może zamknąć się w paru tysiącach złotych. Jednak, jeżeli w kuchni np. przecieka zlewozmywak, czy jednej z punktów elektrycznych nie działa – koniecznie musimy to naprawić, przy okazji prac remontowych. Chcemy przecież cieszyć się ładną, ale i działającą kuchnią, w której będziemy czuć się bezpiecznie.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy