Ile kosztuje metr sześcienny betonu?

Na samym początku warto zaznaczyć, iż beton jest dostarczany w metrach sześciennych, więc aby określić ile betonu będziesz potrzebować na budowę, musisz określić rozmiar powierzchni bryły, która będzie betonowana. Warto pamiętać, aby wszystkie wymiary podawane były w tych samych jednostkach, Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest specjalny kalkulator objętości betonu, z którego możesz skorzystać, jest to bardzo wygodna metoda, bowiem pozwala ona oszacować ilość betonu, który będzie Ci potrzebny na najważniejsze elementy do których zaliczyć można: płytę fundamentową, ławę fundamentową, strop oraz schody. Jest to bardzo istotne, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz niepotrzebnych, dodatkowych kosztów!

Ile kosztuje beton? – cena

Należy pamiętać, iż cena betonu jest uzależniona przede wszystkim od jego klasy i konsystencji, przed zamówieniem betonu warto upewnić się czy wytwórnia zajmuje się także mniejszymi realizacjami, bowiem w sytuacji kiedy chcesz zamówić niewielką ilość betonu, może się okazać, że trudno będzie Ci znaleźć wytwórnię, która zrealizuje Twoje zamówienie. Obecnie na rynku budowlanym działa wiele firm betoniarskich, aczkolwiek warto dodać, iż niewielkie betoniarnie mogą odmówić zamówienie, gdy jest potrzebna niewielka ilość surowca, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i rzetelnych firm. Jeden metr sześcienny betonu o zwykłej konsystencji plastycznej kosztuje odpowiednio:

  • C8/10 – około 210 złotych
  • C12/15 – od 220 złotych
  • C16/20 – od 235 złotych

Jeśli planujesz większe zamówienie, warto spytać o zniżkę, gdyż niektóre wytwórnie udzielają specjalnego rabatu w wysokości około 10 procent. Jeśli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje beton, na samym początku wykorzystaj do tego kalkulator objętości tego surowca, ponieważ ułatwi Ci to w sposób zdecydowany zadanie.

Cena betonu drogowego

Do ceny surowca w niektórych przypadkach trzeba jeszcze doliczyć dodatkowe koszty związane z transportem na budowę. W tej sytuacji należy pamiętać o wystawieniu faktury, bowiem jest ona dowodem potwierdzającym pochodzenie betonu oraz jego ilość i jakość. W obecnym czasie cena za jeden metr sześcienny nawierzchni asfaltowej w zależności od typu nawierzchni wynosi od 90 do 120 złotych. Warto zaznaczyć, iż w przypadku ruchu ciężkiego beton jest nieco tańszy. Wszelkie nawierzchnie, które wykonywane są z betonu drogowego są zdecydowanie trwalsze a tym samym tańsze w utrzymaniu.

Ile kosztuje beton konstrukcyjny?

Beton konstrukcyjny to bardzo ważny surowiec, bowiem służy do wykonywania elementów nośnych budynku, znajduje bardzo szerokie zastosowanie w w dużych inwestycjach budowlanych. Przed użyciem betonu konstrukcyjnego warto wiedzieć, iż dzieli się on na kilka klas:

  • suchy beton w workach – klasa B20 – koszt w przedziale od 9 do 25 złotych za kilogram
  • suchy beton w workach – klasa B25 – koszt w przedziale od 10 do 25 złotych za kilogram
  • suchy beton w workach – klasa B30 – koszt w przedziale od 14 do 25 złotych za kilogram

Beton konstrukcyjny jest jednym z najczęściej wybieranych, bowiem posiada szczególne właściwości, jego cena jak widać również jest przyzwoita. Produkty są dostępne praktycznie w każdym markecie budowlanym!

Beton architektoniczny – cena i jakość

Ten rodzaj betonu jest mieszanką, która wykonana jest z kruszywa, cementu oraz wody, materiał budowlany jest bardzo wysokiej jakości. Najczęściej wykorzystywany jest na odkryte części budynku oraz pomieszczenia. Jego zaletą jest bardzo duża odporność na ogień, jeśli interesuje Cię silny materiał budowlany, możesz bez obaw postawić na ten rodzaj betonu, ponieważ jest on niebywale wytrzymały, choć jest nieco droższy. Płyty betonowe można nabyć w marketach budowlanych lub bezpośrednio u producenta. Ceny są uzależnione od wielkości i wahają się następująco:

  • 120x60cm – koszt od 100 do 200 złotych za 1 sztukę
  • 150x60cm – koszt od 180 do 220 złotych za 1 sztukę
  • 60x30cm, 60x40cm, 60x60cm – koszt od 20 do 120 złotych za 1 sztukę

Ile kosztuje metr sześcienny betonu towarowego?

Przed zamówieniem warto ustalić ile betonu będziesz potrzebował, bowiem z reguły najmniejsza ilość betonu jaką możesz zamówić z betoniarni to 0,5 metra sześciennego, ponieważ za mniejszą ilość doliczany jest dodatkowy koszt. Cena betonu towarowego w zależności od jego rodzaju waha się od 170 do 400 złotych za metr sześcienny. Przy ustalaniu zapotrzebowania warto skorzystać z kalkulatora.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy