Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to funkcjonalny element we wnętrzach, który wyróżnia się na tle innych dodatków. System drzwi przesuwnych typu barn doors może posłużyć jako ruchome ściany, co umożliwia podzielnie przestrzeni domowej, biurowej lub publicznej i optyczne ich powiększenie.

Drzwi przesuwne w małych mieszkaniach

System drzwi przesuwnych w przeciwieństwie do drzwi uchylnych pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.  Można zastosować je nie tylko jako oddzielenie prywatnej przestrzeni, ale także zamknięcie przesuwne szafy, czy też spiżarni. Zamontowanie na wąskiej przestrzeni też jest możliwe, o ile w otoczeniu są puste ściany, na które drzwi mogą się przesuwać.

System drzwi przesuwnych na poddaszu

Drzwi przesuwne to również doskonały sposób na nietypowe kształty danego wnętrza. Gdy mamy skosy na poddaszu, możemy zabudować je właśnie takimi drzwiami. Wykorzystamy wolną przestrzeń pod skosem na zaaranżowanie np. szafy pod schodami.

Drzwi przesuwne

Z czego się składa system drzwi przesuwnych?

Większość drzwi przesuwnych montuje się dosyć łatwo. Na system drzwi przesuwnych składają się skompletowane elementy jak: szyny, rolki, listwy, okucia i profile łączące. Systemy mogą być wykonane z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Ważne są montowane na górze i dole prowadnice i szyny drzwi przesuwnych, po których się przesuwają.

O czym pamiętać przy wyborze systemu drzwi przesuwnych?

Systemy drzwi przesuwnych są widocznym elementem wnętrza. Dostępne w różnorodnych stylistycznych opcjach, odpowiadają różnego rodzaju przestrzeniom. Prowadnice są najczęściej dostępne w ozdobnej wersji kutej (np. w kształcie podkowy). System powinien pasować do materiału, z jakiego zostały zrobione drzwi (zazwyczaj jest to drewno).

Drzwi przesuwne są dostępne w wyspecjalizowanych sklepach branżowych. Najczęściej są produkowane na zamówienie pod konkretny wymiar pomieszczenia i projekt. W ofercie sklepu Bonmario (https://bonmario.com/) znajduje się szeroka oferta systemu drzwi przesuwnych, które wpasują się w dowolny styl wnętrza oraz spełniają najwyższe standardy funkcjonalności i trwałości.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy