Gdzie można zamówić choinkę żywą z dostawą do domu?

Dlaczego warto kupić żywą choinkę?

Choinka sztuczna czy żywa? To odwieczny dylemat, przed którym stajemy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ze względu na wygodę wciąż wiele osób wybiera sztuczne drzewko. Trudno się dziwić. Sztuczne drzewka są tanie, nie gubią igieł, nie trzeba ich podlewać, a do tego dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Znajdziemy nie tylko zielone choinki, ale również białe, złote, srebrne, dodatkowo zdobione szyszkami czy sztucznym śniegiem. Ponadto, możemy je kupić w różnych wysokościach, co zdecydowanie ułatwia wybór, a tym samym dopasowanie do indywidualnego gustu i aranżacji wnętrza. Jednak coraz więcej osób docenia korzyści, jakie daje prawdziwa choinka. Żywe drzewko przede wszystkim:

  • przepięknie pachnie, dzięki czemu jeszcze bardziej czuć świąteczny klimat,
  • rozprzestrzeniający się aromat z drzewka poprawia nastrój, a także oczyszcza powietrze,
  • w porównaniu do choinek sztucznych żywa łatwiej ulega biodegradacji, a więc jest przyjazna środowisku.

Co ciekawie, wiele większych miast organizuje specjalne akcje zbierania choinek po świętach. Żywe drzewko można oddać w wyznaczonym punkcie, a następnie choinki przerabiane są na biomasę. Dochód z przeprowadzonych akcji przeznaczany jest głównie na sadzenie nowych drzew. Natomiast, jeśli drzewko było w doniczce, to dbając o nie prawidłowo, będziemy mogli ją wsadzić do ogrodu.

Jaką żywą choinkę wybrać?

Najczęściej prawdziwa choinka to:

  • jodła kaukaska – charakteryzuje się długimi, miękkimi igłami o ciemnozielonej barwie. Należy do wytrzymałych i trwałych drzew, dzięki czemu może stać w idealnym stanie nawet przez kilka tygodni! Świetnie sprawdzi się w domach, gdzie mieszkają małe dzieci oraz alergicy,
  • świerk pospolity – to najczęściej wybierane drzewko na choinkę, które od lat cieszy się popularnością. Świerk pospolity cechuje się przyjemnym, leśnym zapachem, który roznosi się po całym mieszkaniu. Igły utrzymują się na gałęziach dwa tygodnie,
  • świerk kłujący – w porównaniu do świerku pospolitego ma bardziej kłujące igły. Ponadto, utrzymują się znacznie dłużej.

Gdzie można zamówić choinkę żywą z dostawą do domu?

Zakup choinki to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim wymaga od nas wybrania się do sklepu, a także posiadania samochodu, w którym zmieścimy drzewko i dowieziemy do domu. O ile dysponujemy dużym autem, o tyle możemy sobie na to pozwolić. Problem pojawia się, gdy nie mamy, jak dojechać ani jak przywieść drzewka. Co wtedy? Czy i gdzie można zamówić choinkę żywą z dostawą do domu? Tak, jest to możliwe m.in. na stronie choinka.online. Wystarczy, że wybierzemy drzewko, które ma u nas gościć, złożymy zamówienie, a kurier dostarczy nam ją pod same drzwi! Dzięki temu oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://choinka.online

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy