Fotowoltaika – ekologiczny sposób pozyskiwania prądu elektrycznego

Konieczność zmiany dotychczasowych źródeł pozyskiwania energii jest coraz wyraźniej dostrzegalna we współczesnym świecie. Panele słoneczne, kolektory pozwalające na ogrzewanie wody użytkowej i inne alternatywne systemy przestały być już rzadkim widokiem w krajobrazach wielu miast i miejscowości. Niższe ceny, możliwość produkowania prądu za darmo oraz korzystne dofinansowania i dotacje, które można uzyskać z funkcjonujących programów powodują, że fotowoltaika stała się rozwiązaniem, po które sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy czy instytucje publiczne.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej

Instalacje fotowoltaiczne to obecnie najzdrowsze dla środowiska, czyste i w pełni odnawialne źródło pozyskiwania energii wprost z promieni słonecznych. Po poniesieniu początkowych kosztów związanych z zakupem części i montażu, instalacja fotowoltaiczna działa praktycznie bezobsługowo, a gwarancja, którą obecnie zapewniają producenci wynosi ok. 25-30 lat. W związku z korzystnymi cenami na fotowoltaikę oraz możliwością pozyskania dofinansowania, czas spłacania kosztów początkowych wynosi z kolei obecnie ok. 6 do 10 lat, co oznacza, że przez co najmniej 15 kolejnych lat możemy korzystać z prądu produkowanego w domowej mikroelektrowni, całkowicie za darmo. W znaczący sposób wpływa to na oszczędności w budżecie domu jednorodzinnego, spółdzielni czy firmy, w zasadzie przynosząc rachunki obniżone o 100 procent w skali roku.

Jak dobrać instalacje fotowoltaiczne do swoich potrzeb?

Dopasowanie mocy instalacji fotowoltaicznej należy zacząć od określenia zapotrzebowania energetycznego, czyli sprawdzenia rachunków za prąd, które opłacaliśmy w ciągu ostatniego roku. Na większości stron stron zajmujących się sprzedażą części do instalacji fotowoltaicznych oraz montażem, można znaleźć kalkulatory umożliwiające po wpisaniu danych obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej, który pokryje całkowicie zapotrzebowanie na prąd elektryczny w indywidualnym przypadku. Warto także po prostu skontaktować się z firmą, którą chcemy zatrudnić do tego celu. Specjaliści są w stanie podpowiedzieć nam, jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzie odpowiednia dla naszego domu czy firmy, a także sprawdzić, czy możemy uzyskać dofinansowanie do tego rodzaju inwestycji i jaka opcja pozyskania funduszy na ten cel jest najkorzystniejsza.

Jak wybrać firmę do instalacji fotowoltaiki?

Rosnąca popularność zastosowania fotowoltaiki spowodowała także wysyp na rynku firm zajmujących się sprzedażą części oraz montażem instalacji. Warto więc przygotowując się do tego typu inwestycji, znaleźć firmy, które specjalizują się w instalowaniu alternatywnych źródeł energii od wielu lat i cieszą się dobrymi opiniami klientów. Firma WASTA Pure Energy jest zespołem, który za cel stawia sobie współpracę ze środowiskiem. W naszej ofercie znajdują się nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale również kolektory słoneczne, pompy ciepła czy ogrzewanie na podczerwień. Zapraszamy na stronę http://wasta.com.pl/ do sprawdzenia naszej oferty i kontaktu w celu zamówienia.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy