Fotowoltaika – dostępne dotacje na Mazowszu

Co możesz zrobić, żeby pomóc sobie i ziemi zamieszkując Mazowsze? Oczywiście zakupić panele solarne. Dzięki nim zyskasz za darmo prąd, ciepłą wodę i ogrzewanie oraz zadbasz o klimat. Cena to już nie problem. Dzięki dotacjom możesz je mieć dużo taniej.

Rusza nowy rządowy program, skorzystaj z niego!

Czy znasz już program “Mój prąd”? Już od 23.07.2019 r. wszyscy inwestorzy nabywający instalację fotowoltaiczną (oprócz osób, które chcą ją rozbudować) na swój użytek lub opłacający po tym terminie już istniejącą instalację otrzymują w zamian wiele korzyści. Pierwszą jest pokaźna kwota dofinansowania wynosząca aż 5 tys. zł przy instalacjach sięgających mocy od 2 do 10 KW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pierwszą turę realizuje do 20 grudnia 2019 r., rozliczając na bieżąco prawidłowo złożone wnioski. Dzięki temu inwestorzy nie czekają na zwrot nie dłużej niż kilka dni. Pula jest jednak ograniczona do 1 mld zł, czyli do 200 000 osób, dlatego warto się pospieszyć i jak najszybciej wysłać swój wniosek do NFOŚiGW. Kolejny nabór przewidywany jest od stycznia 2020 r.. Wielką zaletą programu jest możliwość połączenia dotacji z istniejącą już ulgą termomodernizacyjną, dzięki której nabywcy rozliczą w podatku kolejne 5 tys zł.

Pożyczka czy dotacja

Dotacja pokrywa część kosztów instalacyjnych, ale może być również połączona z niskoprocentową pożyczką na 100 procent wartości, jeżeli nie posiadamy środków na zakup paneli słonecznych. Wystarczy złożyć wniosek w programie “Czyste powietrze” od 19 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 r.. Dzięki temu programowi inwestorzy uzyskują nisko oprocentowany kredyt, który mogą spłacać w niskich ratach aż przez 15 lat.

Rozrachunek dotacji

Średnio do wygenerowania prądu, który zaspokoi potrzeby domu jednorodzinnego, wystarczy zainstalowanie paneli słonecznych wytwarzających moc 4-5 KW. W zależności od rodzaju solarów koszt ten wynosi około 20-25 tys. zł. Dzięki dotacjom, każda osoba na Mazowszu może obniżyć te koszty minimalnie o 10 tys. To oznacza, że cała instalacja zwróci się o wiele szybciej niż przy samodzielnym zakupie. 

Otrzymaj dotację już dziś

Nie wiesz, jak zabrać się za formalności lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzyści finansowych wynikających z instalacji fotowoltaiki? Od lat firma PGreen zajmuje się montażem paneli słonecznych oraz pomocą w uzyskaniu dotacji. Przekonaj się sam i uzyskaj więcej informacji na stronie https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-mazowieckie-instalacja-dofinansowania/.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog o wnętrzach pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy

Instagram Dla Domu