Fotoobrazy – sprawdzony sposób na szybki i efektowny wystrój wnętrz

Zastanawiasz się nad zmianą wnętrza? A może szukasz sprawdzonego sposobu na szybki i efektowny wystrój? Oryginalne wnętrza obronią się same, wystarczy zmienić w nich jeden, niepozorny detal. Taką szybką i stosunkowo niewymagającą zmianą mogą być fotoobrazy na płótnie.

Materiał canvas czym jest?

Płótno canvas to jeden z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku – materiał, który wygląda jak tradycyjne płótno i ma podobne właściwości, ale w przeciwieństwie do oryginału, może się rozciągać bez szkody dla obrazu i jest odporne na zabrudzenia, rysy i kurz. Dzięki temu jest możliwa reprodukcja tradycyjnych obrazów na mniejszą skalę, w wysokiej rozdzielczości. Fotoobrazy na płótnie są lekkie, łatwe w montażu i nie wymagają szczególnej formy czyszczenia, wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką, by zebrać kurz. Jakość nadruku pozostaje taka sama po wielu latach. Obrazy na materiale canvas świetnie sprawdzą się w kuchni (szczególnie te, z motywem przypraw), w pokoju dziecięcym (motywy baśniowe, motywy zwierzęce) i w sypialni (pąki kwiatów, urbanistyczne pejzaże wielkich miast).

Fotoobrazy na szkle – trwała dekoracja ściany na lata

Szklane obrazy to ozdoba wnętrza, która przetrwa wiele lat w niezmienionym stanie. Szkło hartowane jest jednym z najbardziej trwałych materiałów dostępnych na rynku. Nie straszna mu wysoka temperatura, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i kurz. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, w której obraz szklany pęka, a jeśli już taka nastąpi, to szkło pęknie w środku, bez możliwości wydostania się na zewnątrz. To ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które mogą łatwo się skaleczyć. Nadruki na szklanych obrazach są drukowane w najwyższej jakości, dzięki czemu kolory nie tracą swojej intensywności nawet po długim czasie użytkowania.

Jak powiesić szklany obraz?

Fotoobrazy szklane mają tę wadę, że są dość ciężkie, dlatego warto wspomóc się drugą osobą do pomocy w trakcie montażu. Dla takich dekoracji warto wybrać stałe miejsce, aby uniknąć problemów z demontażem i ponownym montażem. Szklane obrazy montujemy na zawieszkach lustrzanych, które przylegają bezpośrednio do ściany. Montując obraz do ściany w taki sposób, mamy gwarancję, że obraz jest stabilny i nie spadnie samoistnie. W sklepie Wallmuralia.pl obrazy na szkle są jednym z najpopularniejszych produktów. Trudno się temu dziwić – elegancki obraz z oryginalną grafiką zachwyci każdego.

Motywy jesień 2020 – najpopularniejsze wzory obrazów

Do najbardziej popularnych motywów na nadchodzący sezon należą jesienne zwierzęta (lisy, sowy), kompozycje warzywno-0owocowe (jabłka, gruszki, dynie, śliwki), kompozycje botaniczne (drzewa pełne kolorowych liści, leśne ścieżki, złote liście), ciemne, kontrastowe obrazy w szarościach, czerni, czerwieniach i granacie. Kolory jesieni, to przede wszystkim złoto, czerwienie, miedź, zgaszone zielenie, burgundy, ciepłe, kasztanowe brązy.

Jeśli szukasz jesiennych dekoracji wnętrz z myślą o zmianie wystroju, zapoznaj się z ofertą sklepu wallmuralia.pl i stwórz swoją unikalną, jesienną przestrzeń.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy