Fix&Go marki Bostik – nie wyrzucaj, sklej i wykorzystaj ponownie

Niezależnie od tego, czy przemierzyły z nami tysiące kilometrów górskich wędrówek, czy każdego dnia korzystamy z nich podczas treningów biegowych, czy też po prostu mamy do nich sentyment – z ulubionymi butami trudno się rozstać. W przypadku rozklejenia podeszew, konieczności przyklejenia paska, kołnierza cholewki czy skórzaną dekorację z pomocą przyjdzie nam nowy, niezawodny klej do obuwia Fix&Go marki Bostik.

Fix&Go to jednoskładnikowy klej na bazie poliuretanów dedykowany do naprawy obuwia. Ze względu na niezwykłą elastyczność oraz szeroki zakres klejonych materiałów Fix&Go marki Bostik sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach – z powodzeniem wykorzystamy go w pracach kaletniczych, np. do naprawienia ulubionej skórzanej torby czy paska. Klej Fix&Go powinien się znaleźć w wyposażeniu każdego plecaka turystycznego – nadaje się również do łączenia tkanin, np. rozdartego namiotu czy odzieży trekkingowej. Po utwardzeniu produkt wykazuje odporność na szeroki zakres temperatur, sprawdzi się zarówno w letniej spiekocie, jak i w czasie przeszywających mrozów (zachowuje swoje właściwości od -30oC do +80oC). Również woda i zmienne warunki atmosferyczne, jak śnieg, deszcz, promieniowanie UV nie wpływają negatywnie na trwałość łączenia, dlatego klej ten może być stosowany do naprawy obuwia eksploatowanego w trudnych warunkach, tj. butów sportowych lub trekkingowych.

Napraw i nie wyrzucaj z klejem Fix & Go marki Bostik

Fot. Bostik

Ekspresowa naprawa – trwałość na lata

Fix&Go marki Bostik pozwala na łączenie wielu rodzajów materiałów: skóry, skaju, gumy, tkanin powlekanych, większość tworzyw sztucznych, filcu, a nawet drewna. Odpowiednia konsystencja i łatwość aplikacji sprawiają, że klejenie przy pomocy Fix&Go jest dziecinnie proste. Wystarczy zadbać, by łączone materiały były czyste i suche, wole od pyłu oraz tłuszczu. Produkt należy nanieść dokładnie na obie powierzchnie za pomocą pędzla lub końcówki dozującej i odczekać ok. 5 minut – klej powinien być prawie suchy w dotyku. W przypadku łączenia materiałów o wysokiej chłonności, np. filcu należy nanieść drugą warstwę i ponownie odczekać 5 minut. Po tym czasie trzeba mocno docisnąć oba elementy do siebie i jeśli jest taka możliwość – zacisnąć w imadle stolarskim. Noski i krawędzie podeszew warto ostukać dodatkowo gumowym młotkiem. Następnie należy pozostawić je na 12 godzin do uzyskania pełnej trwałości. Łączenie jest odporne na zgniatanie, ściskanie i pozostaje elastyczne, dlatego naprawione w ten sposób obuwie będzie nam służyło jeszcze przez długi czas. Klej nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu, a dzięki temu, że jest bezbarwny nadaje się do naprawy obuwia każdego koloru.

Po co wyrzucać rozklejone lub uszkodzone buty, jeśli można im nadać drugie życie. Naprawianie obuwia jest nie tylko bardziej eko, ale również pozwala dłużej cieszyć się ich wygodą i niezawodnością. Z Fix&Go od marki Bostik odnowione buty nie stracą swoich właściwości i będą nam służyć podczas kolejnych wypraw.

 

www.bostik.pl

 

————————————————————————————————————————————————————–

Bostik Sp. z o.o.  to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.

Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych, czy hobbystycznych.

Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy