Filtr do wody skrojony na miarę

Woda to ważny element naszej domowej rzeczywistości. Potrzebujemy jej do picia, przygotowywania posiłków, jak również prac domowych i codziennej higieny. Dobrym sposobem na zapewnienie sobie doskonałej wody do wszystkich tych czynności jest wybór odpowiedniego filtra do wody. Decydując się na dane rozwiązanie warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników.

Dobór właściwego rozwiązania filtrującego powinien uwzględniać minimum dwa czynniki. Pierwszym z nich jest stopień twardości wody, a drugim przyzwyczajenia domowników. Nie bez znaczenia jest również wielkość naszej rodziny. Poniżej prezentujemy przykłady konkretnych rozwiązań do filtrowania wody dostosowanych do różnych modeli gospodarstw domowych.

Aquaphor Kryształ H

To filtr przeznaczony do uzdatniania oraz zmiękczania wody pitnej w kuchni o podwyższonym stopniu twardości, przygotowywania posiłków oraz napojów. Zastosowane w filtrze wkłady pozwalają na usunięcie z wody większości szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak: chlor, metale ciężkie, pestycydy, produkty ropopochodne oraz pozostałe toksyny i alergeny. Aquaphor Kryształ H pozwala jednocześnie na zachowanie odpowiednio mineralnego składu wody.

To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy osad wapienny (kamień) obserwujemy w czajniku już po tygodniu od czyszczenia. Warto również wziąć pod uwagę ten filtr jeśli nasza rodzina preferuje wodę przegotowaną, a w samym domu nie mamy zbyt wiele miejsca pod zlewem.

Filtr do wody

Aquaphor RO-101S Morion

To kompaktowy i oszczędny system odwróconej osmozy z 5 litrowym zapasem czystej wody.

Niezależnie od jakości wody wodociągowej usuwa on z wody wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Zastosowana w systemie membrana skutecznie likwiduje twardość wody.

Filtrowanie wody

Ten system odwróconej osmozy odpowiada na potrzeby gospodarstw domowych, w których kamień w czajniku powstaje szybko, a domownicy uwielbiają nieprzegotowaną wodę, pijąc ją od razu po przefiltrowaniu.  Warto również zdecydować się na ten właśnie wybór, jeśli nie do końca jesteśmy pewni jakości wody w naszych kranach i potrzebujemy dodatkowego zabezpieczenia.

Aquaphor Kryształ B ECO

To kuchenny filtr podzlewozmywakowy, który skutecznie usuwa z wody bakterie. Dzięki membranie kapilarnej uzdatnia wodę pitną i usuwa z niej wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, w tym chlor, bakterie i wirusy.

W których domach zda on egzamin? Warto wybrać ten rodzaj filtra gdy obserwujemy, że w czajniku praktycznie nie ma osadu wapiennego a nasza rodzina lubi pić nieprzegotowaną wodę od razu po filtracji.

Stopień twardości wody, przyzwyczajenia i nawyki najbliższych, a czasem także wolna przestrzeń pod zlewem – te czynniki warto mieć na uwadze podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego sposobu filtrowania wody. W ten sposób możemy być pewni, że rozwiązanie spełni nasze oczekiwania i posłuży na długi czas.

Więcej o filtrach do wody na stronie producenta https://aquaphor.com/pl-pl

 

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy