Donice mrozoodporne – sprawdź, dlaczego warto je przetestować

Rośliny ogrodowe są idealnym sposobem na ożywienie swojego podwórka. Dobierając odpowiednie donice zewnętrzne oraz rośliny całoroczne, możemy cieszyć się pięknym widokiem z okna nawet zimą. Warto jednak zainwestować w donice mrozoodporne. Zyskujemy wtedy pewność, że wytrzymają ujemne temperatury, jakie mamy od grudnia do lutego.

Donice mrozoodporne – dlaczego warto?

Doniczki mrozoodporne są wykonane ze specjalnych materiałów. Zawierają domieszki substancji, które chronią je przed pękaniem zimą. Klasyczne donice, jakie możemy dostać w każdym sklepie, są najczęściej wykonane z plastiku, który niełatwo znosi mróz. Pęka, tworzą się na jego powierzchni liczne otwory. Dodatkowo niedostatecznie zabezpieczają korzenie rośliny przed przemarznięciem. Dlatego nawet rośliny charakteryzujące się wyjątkową trwałością mogą nie przetrwać zimy, jeżeli są umieszczone w nieodpowiednich donicach.

Szeroki wybór donic Plant Deco

Donica na balkon również powinna być wykonana z materiałów, które nie zawiodą w okresie zimowym. Nawet jeżeli nie planujemy sadzić w niej jesienią kwiatów, warto zainwestować w taką, która może poczekać na odpowiednią porę na zewnątrz, nie zajmując przy tym miejsca w mieszkaniu. W ten sposób oszczędzamy miejsce, które możemy przeznaczyć na przedmioty i akcesoria potrzebne w domu.

Należy zwrócić uwagę, czy donica posiada otwór służący wypływaniu nadmiaru wody. Nawet najlepszy materiał, z jakiego została wykonana nie uchroni jej przed uszkodzeniami spowodowanymi zamarzaniem wody wewnątrz. Odpowiednie donice mrozoodporne są wykonane w taki sposób, aby nadmiar wody nie niszczył roślin w nich zasadzonych. Woda, która zamarza może również uszkodzić korzenie rośliny.

Szeroki wybór donic Plant Deco

Doniczki mrozoodporne – gdzie kupić?

Najlepiej donice mrozoodporne zamawiać w sklepach internetowych, które specjalizują się w wyposażeniu ogrodu. Sklep z donicami jest rozsądnym wyborem, ponieważ zyskujemy pewność, że donice rzeczywiście są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Odpowiednia ochrona roślin zimą zapewni nam nie tylko piękne widoki z okna przez cały rok, ale również pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które wydajemy raz w roku na zakup nowego wyposażenia ogrody. Donice mrozoodporne nie są najtańszym elementem wyposażenia, ale zakupione jeden raz mogą służyć przez wiele lat, ciesząc nasze oczy w ogrodzie.

Może się zdarzyć, że donice dostępne w sklepach stacjonarnych, które posiadają jedynie ogólny asortyment z kategorii Dom i Ogród nie będą przystosowane do użytkowania zimą. Kupując taką donicę, ryzykujemy, że duża kwota, jaką wydaliśmy na zakup, nie zostanie odpowiednio wykorzystana, a wręcz nasze pieniądze przepadną. Dlatego warto kupować w sklepach, gdzie jest możliwy również zwrot i reklamacja towaru, w przypadku wadliwego produktu. Producent daje nam gwarancję, że zakupiona przez nas donica wytrzyma mrozy, jakie ją czekają w naszym ogrodzie.

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem donicy mrozoodpornej

Wiosną oraz latem aranżacja ogrodu jest bardzo prosta. W tym okresie kwitnie wiele kwiatów, a drzewa przybierają zieloną barwę liści. Natomiast problem pojawia się jesienią i zimą, kiedy większość roślin gubi liście oraz nie wypuszcza kwiatów. Wiele z nich nie jest również przystosowana do mrozów. Powoduje on ich obumieranie. Przez to nasz ogród nie wygląda atrakcyjnie, a wręcz zniechęca do odwiedzania go. Aby temu zapobiec, można zapoznać się z listą roślin, które mogą przetrwać zimę. Są to przede wszystkim różnego typu drzewka oraz krzewy wiecznie zielone. Dzięki nim możemy wprowadzić odrobinę koloru do naszego zimowego ogrodu. Jednak takie drzewko może rosnąć nawet wiele lat. Natomiast my nie mamy pewności, kiedy będziemy chcieli zmienić aranżację naszego ogrodu.

 

W takim momencie z pomocą przychodzą donice mrozoodporne. Mają one różne wymiary oraz wygląd. Można spokojnie znaleźć taką, która posłuży nam przez wiele lat jako podstawa pod drzewko, a następnie przesadzić je w większą lub znaleźć mu miejsce na podwórku. Jest to również doskonały sposób, żeby postawić niewielki krzew na balkonie lub tarasie. Dzięki temu zyskujemy ozdobę naszej przestrzeni, bez konieczności znacznego ingerowania w powierzchnię. Przykładowe aranżacje z donicami mrozoodpornymi możemy znaleźć na popularnych serwisach społecznościowych. Ludzie tam dzielą się swoimi ogrodami, aby być inspiracją dla innych. W ten sposób możemy sprawdzić, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie. Innym sposobem jest przeglądanie zdjęć na stronie sklepu internetowego, który oferuje donice mrozoodporne. W ten sposób możemy czerpać inspirację do aranżacji, która jest wykonana z przedmiotów, które możemy dostać bezpośrednio na stronie internetowej, którą odwiedzamy.

Donice mrozoodporne to najlepsza inwestycja w piękny ogród. Dzięki wysokiej jakości materiałom oraz odpowiedniemu wykonaniu, zyskujemy pewność, że nasze rośliny są zabezpieczone w odpowiednim podłożu. Dodatkowo wiemy, że nie pojawią się nieestetyczne pęknięcia, które również mogą doprowadzić do uszkodzenia korzeni. Istnieje wiele możliwości aranżacji ogrody z wykorzystaniem donic mrozoodpornych.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy