Home Artykuły sponsorowane Domy szkieletowe – dlaczego technologia szkieletowa jest tak popularna

Domy szkieletowe – dlaczego technologia szkieletowa jest tak popularna

6 min czytania
0
0
817
Technologia szkieletowa budowy domu

Współczesna architektura umożliwia wybudowanie domu niemal z każdego materiału. Daje to szerokie możliwości zarówno dla inwestorów, jak i projektantów. Często jednak stawiamy na sprawdzone rozwiązania, które zasłużyły na swoją sławę wysokimi parametrami użytkowymi oraz walorami estetycznymi. Technologią, która spełnia te kryteria, jest tzw. Kanadyjczyk, czyli dom szkieletowy. Na co powinniśmy się przygotować wybierając ten rodzaj budynku?

Projekty budynków szkieletowych znajdziecie pod tym linkiem: https://archido.pl/46-projekty-domow-szkieletowych

Szkielet – czy ma szansę wyprzeć murowanie?

Budując dom mamy obecnie o wiele więcej alternatyw i ciekawych rozwiązań, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Wtedy stawiało się głównie murowane konstrukcje, które swoją dobrą renomę zawdzięczały trwałości na lata. A to właśnie tym głównie kierujemy się myśląc o budowie domu dla nas i naszych bliskich. Ta tradycyjna technologia nie jest już jednak tak popularna, mimo tego że wciąż chętnie wybierana. Współcześni inwestorzy otwierają się na nowe możliwości, a tych zdecydowanie nie brakuje! Dużo mówi się obecnie o drewnianych konstrukcjach i domach szkieletowych tzw. Kanadyjczykach.  Prezentują się one równie okazale, solidnie, a do tego mają swój niezwykły, rustykalny urok. Dodatkowo jeśli czas odgrywa podczas prac budowlanych dla nas dużą rolę, jest to również alternatywa najszybsza (i atrakcyjna pod względem kosztów!) z możliwych. Szkielet oznacza przede wszystkim szybki przebieg prac budowlanych i minimalną ilość mokrych elementów konstrukcyjnych. Taki dom to nie tylko sezonowa opcja! Kanadyjczyk przy odpowiednim zabezpieczeniu od wilgoci czy wiatru, może pełnić funkcje pełnoprawnego obiektu całorocznego.

O tym warto pamiętać!

Lekka konstrukcja, atrakcyjna cena, wyjątkowy wygląd… To nie wszystko, co domy szkieletowe mogą nam zaoferować. Na tej długiej liście znajdą się m.in. takie aspekty jak np. ekonomiczność. Wnętrze takiego domu wymaga znacznie mniej energii cieplnej, aby zapanowała w nim przyjemna temperatura. Z kolei w gorące dni będzie w nim chłodno i rześko. Domy budowane w technologii szkieletowej nie tolerują jednak wilgoci! Przez nią drewno może uleć odkształceniu, a nawet całkowitemu zniszczeniu. Nie musimy jednak poddawać się takiemu ryzyku i zadbać o odpowiednią obróbkę i zabezpieczenie drewna, które dodatkowo musi być wysokiej jakości. Akustyka w domu z drewna to kolejny element, który z pewnością interesuje potencjalnych inwestorów. Wielu z nich obawia się, że będzie w nim słychać każdy krok, a wszystkie, nawet ciche rozmowy będą niosły się po całym wnętrzu. Nieocenione w tym temacie będą odpowiednio dobrane izolatory dźwięków takie jak płyty gipsowo-kartonowe. Zapewnią one ciszę i ograniczą pogłos w pomieszczeniach

Znajomość technologii szkieletowej przez projektanta i jej podstawowych cech jest kluczowa  podczas realizacji i wyboru projektu. Dlatego tak ważne jest aby powierzyć prace budowlane osobom, które mają doświadczenie w swoim fachu i indywidualnie doradzą nam na jakie rozwiązania warto postawić, aby móc w pełni wykorzystać potencjał jaki daje nam drewno.

Artykuł przygotowany przez serwis: https://archido.pl/

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola Kądziołka
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak odpowiednio przygotować glebę na wiosnę?

Wraz z przybyciem pięknej pory roku jaką jest wiosna, każdy z nas nabiera chęci do prac na…