Dobry sen zapewni wygodne łóżko z materacem

Sypialnia jest miejscem, które warto umeblować z największą starannością. Od tego bowiem, w jakie meble wyposażymy pokój do spania, w znacznej mierze będzie zależało to, czy będziemy dobrze w nim wypoczywać. Meblem, któremu warto poświęcić najwięcej uwagi, jest łóżko. Powinno być ono komfortowe i wykonane z materiałów wysokiej jakości, a przy tym estetyczne i pasujące do wystroju sypialni. Dobry wybór stanowią na pewno nowoczesne białe łóżka, które są i bardzo wygodne, i jednocześnie się elegancko prezentują. 

Komfortowy materac

Nie ulega wątpliwości, że przy zakupie łóżka ze stelażem do sypialni, należy zwrócić uwagę na jakość materaca. Od właściwego dobrania materaca zależeć będzie wygoda naszego spania czy dziennego wypoczynku. Materac powinien być komfortowy i trwały, a więc taki, że nie zacznie się odkształcać nawet po długim użytkowaniu. Dobrze też, gdy materac nie jest ani za twardy, ani za miękki. 

Swoich zwolenników mają zarówno nowoczesne materace sprężynowe, jak i piankowe, ponieważ jedne i drugie się dobrze sprawdzają. Czy jednak warto zajmować się oddzielnym kupowaniem łóżka i materaca? Raczej nie, skoro można dziś bez problemu nabyć nowoczesne łóżko z pojemnikiem na pościel, które materac ma już w zestawie. Takie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że otrzymujemy łóżko z komfortowym materacem, który jest idealnie dopasowany do jego ramy. Pewnie także z tego względu łóżka z materacem cieszą się coraz większą popularnością.

Solidna rama 

Łóżka ze stelażem są niezwykle wygodne także z powodu swojej konstrukcji, w tym samej ramy, składającej się z odpowiedniej ilości listew. Ich elastyczność i idealnie dobrany rozstaw sprawiają, że materac optymalnie dostosowuje się do obciążenia i jest równy na całej powierzchni. Przerwy między listwami zapewniają z kolei wentylację materaca, eliminując ryzyko jego zawilgocenia oraz ograniczając mnożenie się w nim bakterii.

Praktyczny pojemnik na pościel

Łóżka z materacem posiadają pojemny i łatwo dostępny schowek na pościel. Nowoczesne łóżko z pojemnikiem na pościel sprawdzi się na przykład wtedy, gdy zechcemy schować kołdrę i wypoczywać w dzień pod kocem. Zaletą schowka na pościel jest także to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń, dzięki czemu nie grozi nam nigdy zagracenie sypialni czy szafy. Nawet jeśli nie chowamy do pojemnika na dzień pościeli, okaże się on niezwykle przydatny do przechowywania latem puchowej kołdry, która zajęłaby mnóstwo miejsca w szafie albo leżałaby na przykład w pokrowcu na podłodze w sypialni. W jednym i drugim przypadku przechowywanie pościeli wywoływałoby niepotrzebny dyskomfort w sypialni.

Wygodny podnośnik

Nowoczesne białe łóżka wyposażone są też w wygodny podnośnik, który gwarantuje łatwy dostęp do pojemnika na pościel. Dzięki temu, że podnoszenie stelaża z materacem nie wymaga używania siły, schowek może być często i w pełni wykorzystywany. Jeśli w pojemniku przechowujemy bieliznę pościelową, bardzo ułatwia to jej zmienianie na świeżą. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą http://sklep.akord.net.pl/90-lozka.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog o wnętrzach pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy

Instagram Dla Domu