Dlaczego warto wymienić stare grzejniki łazienkowe?

Grzejniki spełniają w naszych domach i mieszkaniach niezwykle ważną funkcję – to dzięki nim ciepło jest rozprowadzane i utrzymywane, z większą lub mniejszą skutecznością, w każdym pomieszczeniu. Natomiast szczególną uwagą powinniśmy obdarzyć grzejniki znajdujące się w naszych łazienkach. Dlaczego? Odpowiedź znajdziemy poniżej!

Co wyróżnia grzejniki łazienkowe?

Łazienka jest miejscem szczególnie wymagającym, jeśli chodzi o wybór grzejnika – powinno być w niej zawsze ciepło (żeby było nam przyjemnie wychodzić spod prysznica lub z wanny), a ponadto często panuje tam duża wilgoć, ze względu na parowanie wody podczas kąpieli czy suszenia prania.

Dlatego też kaloryfery w łazience muszą być przystosowane do panujących tam warunków, na przykład poprzez odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed rdzewieniem (np. poprzez zastosowanie powłoki antykorozyjnej). Dobrym i bardzo często stosowanym rozwiązaniem są łazienkowe grzejniki drabinkowe, które zajmują niewiele miejsca, są bardzo łatwe w higienicznym utrzymaniu czystości, poprzez dostępność do każdego miejsca na urządzeniu, a przy tym efektywnie porozprowadzają ciepło w pomieszczeniu.

Jakie są plusy nowoczesnych grzejników do łazienki?

Dla wielu osób największą zaletą współczesnych grzejników, które montujemy w łazienkach jest ich atrakcyjny wygląd – aby ogrzać to pomieszczenie nie jesteśmy skazani już na zajmujące dużo miejsca i masywne urządzenia, co jest niezwykle istotne szczególnie przy małych łazienkach. Do wyboru mamy wiele modeli, o rożnych długościach i szerokościach, które możemy dopasować do wystroju łazienki nie tylko pod względem formy, ale również koloru. Jako dobry przykład mogą posłużyć nam tutaj grzejniki łazienkowe Pro-Term: oferta tego polskiego producenta jest bardzo bogata w różne warianty kształtów, kolorów i zdobień.

Ponadto wymiana grzejników na nowe może uszczelnić obieg ciepła I zniwelować straty energii, co w efekcie końcowym, daje niższe rachunki za ogrzewanie.

Gdzie kupić grzejniki łazienkowe?

Decydując się na wymianę tego elementu systemu ogrzewania, najczęściej pojawia się pytanie o to, gdzie najlepiej kupić grzejniki. Możliwości są bardzo szerokie, ponieważ w swojej ofercie posiadają je markety i sklepy budowlane czy sklepy branżowe. Również w sieci znajdziemy wiele ciekawych modeli z dostawą. Podpowiedź jest taka, że zawsze najlepiej kupować u źródła, czyli jak najbliżej producenta. Pomniejsza to cenę o marżę narzuconą przez pośredników.

Dokonując zakupu, pamiętajmy o tym, że koszty grzejników możemy od roku 2019 odliczyć w swoim zeznaniu podatkowym, w związku z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co może być dodatkowym plusem wymiany grzejnika na nowy!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Producenta Grzejników Pro-Term na stronie https://grzejniki-proterm.pl/

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy