Dlaczego warto kupić donice LED?

Nowoczesne technologie wkraczają z powodzeniem w kolejne obszary architektury, i to zarówno tej związanej z przestrzenią publiczną, jak i otoczeniem budynków mieszkalnych i domów, a także samych wnętrz. Jednym z przykładów tego typu innowacyjnych rozwiązań są właśnie donice ledowe. Nie dość, że są estetyczne i funkcjonalne, to do tego są jeszcze niebywale ekonomiczne w utrzymaniu.

Gdzie sprawdzą się takie donice?

Donice LED są naprawdę uniwersalnym sposobem na ciekawą aranżację przestrzeni, i to zarówno tej wewnętrznej, jak i na zewnątrz.

W środku możemy je postawić w mieszkaniu, ale również dobrze spiszą się w przestrzeni biurowej lub innej komercyjnej. W oryginalny sposób udekorują sklep, restaurację, magazyn, przestrzeń centrum handlowego, jak i lobby czy pokoje hotelowe.

Donice pełne żywej natury

Pamiętajmy, że w donicy można umieścić dowolną roślinę. Dzięki temu poza efektem świetlnym i dekoracyjnym dostarczymy do wnętrza dużą dawkę natury oraz tlen, produkowany przez rośliny.

Wybór rośliny jest kwestią indywidualną. Mogą się w niej znaleźć zarówno kwiaty czy zioła, jak i krzewy, a nawet małe drzewka.

Donice ledowe na zewnątrz — czy to praktyczne?

Kolejną przestrzenią przeznaczoną do prezentacji donic wraz ze znajdującą się w nich roślinnością, jest przestrzeń publiczna. Donice poradzą sobie w każdych warunkach. Są bowiem odporne zarówno na bardzo niskie temperatury, jak i na tropikalne upały.

Poza funkcją estetyczną donica spełnia jeszcze inne role. Oświetlając przestrzeń po zmroku oraz wieczorem, zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Rozświetli wszelkie zakamarki, czy zacienione miejsca.

Jeśli na terenie wewnętrznym, gdzie znajdują się podświetlane donice LED, poruszają się samochody, to można dzięki nim wyznaczyć tor ruchu pojazdów, jak i granice miejsc parkingowych. Zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu będzie to szczególnie widoczne.

Do koloru do wyboru

Jeśli chodzi o wybór donic, to jest on naprawdę bogaty. Można wybierać między przeróżnymi kubaturami, kształtami, kolorami.

Dostępne są różne rodzaje i moce żarówek, emitujące nawet kilkanaście barw. Donice mogę być zasilane prądem poprzez kilkumetrowy kabel, jak i z wykorzystaniem zasilania w postaci baterii czy akumulatora. Z racji zastosowania technologii LED nie pobierają wiele energii elektrycznej.

Dla wygody, donice LED mogą być zdalnie sterowane przy pomocy pilota. Ułatwia to ich włączanie, wyłączanie, jak i zmianę koloru emitowanego światła.

Największe donice mają nawet do 30 litrów pojemności, a ich wysokość sięga blisko 1 metra. Dzięki temu wyróżnią się w praktycznie każdej przestrzeni.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy