Dlaczego kołdra puchowa to najlepszy wybór na zimę?

Dobrej jakości kołdra to podstawa zdrowego, regenerującego snu niezależnie od pory roku. Zima jest jednak okresem szczególnie wymagającym, gdyż wiąże się nie tylko z niższymi temperaturami, ale także krótszym dniem i dłuższą nocą, czyli okolicznościami, które dodatkowo zachęcają nas do spędzania czasu w łóżku. Kiedy już możemy sobie na to pozwolić, pragniemy otoczyć się czymś, co otuli nas swoim ciepłem i puszystością, a w tej roli najlepiej sprawdzi się wyłącznie naturalna kołdra puchowa.

Puch to maksimum ciepła

Puch to obiekt przypominający delikatny płatek śniegu, zbudowany z promyczków zakończonych haczykami. Jego niezwykłą właściwością jest możliwość pobierania powietrza z zewnątrz i zatrzymywania go w sobie, dzięki czemu wypełniona puchem kołdra tak skutecznie ogrzewa ciało swojego użytkownika. Co więcej, puch dostosowuje swoją temperaturę do temperatury ciała, a co za tym idzie nie przegrzewa go, a jedynie podtrzymuje ciepłotę na właściwym poziomie. Najlepszym gatunkiem puchu jest z kolei puch gęsi, charakteryzujący się największą gęstością promyków i dużym rozmiarem. Takie cechy jego budowy sprawiają, że ma wysoką wartość izolacyjną i silną moc rozprężania. Kołdra z puchu gęsiego bardzo łatwo wraca zatem do swojego pierwotnego kształtu, a dodatkowo skutecznie odprowadza ze swojej struktury nadmiar wilgoci.

Gwarancja najwyższego komfortu

Kołdra puchowa to wyposażenie domowe o ponadczasowym charakterze. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niezwykłemu połączeniu lekkości i doskonałych właściwości termoizolacyjnych. Przykładowo, największa zimowa kołdra puchowa 200×220 dobrej jakości, czyli wykonana z czystego puchu, waży jedynie około 1 kilograma! To niesamowita lekkość i puszystość, którą można z powodzeniem porównać niemalże do opływającej ciało chmurki. Ponadto, kołdry z wypełnieniem puchowym nie są sztywne i doskonale dopasowują się do kształtów ciała. Jeśli zatem na duże łóżka z materacem dla dwóch osób wybierzemy kołdry puchowe 200×220, możemy mieć pewność, że zagwarantują pełen komfort cieplny obojgu użytkownikom.

Bezpieczeństwo użytkowania

Pomimo swojego ciepła i niezwykłych właściwości termoizolacyjnych, kołdry puchowe są jednocześnie bardzo przewiewne, dzięki czemu chronią swoich użytkowników przed przegrzaniem. Ich kasetowa struktura ma bowiem za zadanie nie tylko zapobiegać zbijaniu się puchu, ale także odprowadzać nadmiar ciepła przez szwy – w przypadku kołder zimowych tak zwane ciepłe szwy – umożliwiające swobodą cyrkulację powietrza. Co więcej, powszechne twierdzenie, iż kołdry puchowe to produkty potencjalnie uczulające to zwyczajny mit, gdyż to nie puch jest groźnym alergenem, a jedynie roztocza, które mogą rozwinąć się we wszystkich tekstyliach, które nie są odpowiednio pielęgnowane. Kołdry wypełnione puchem można prać – w pralce lub chemicznie – a dodatkowo również regularnie je wietrzyć, aby zagwarantować im pełną higieniczność, świeżość i puszystość.

Kołdra z naturalnego puchu to idealne rozwiązanie na każdą porę roku, gdyż dzięki możliwości dostosowania ilości jej wypełnienia z łatwością zapewni swojemu użytkownikowi pełen komfort cieplny niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury. Jest również niezwykle lekka i puszysta, dzięki czemu przyjemnie otula ciało i ułatwia zasypianie.

Kołdry puchowe w rozmiarze 200×220 nabędziesz w sklepie internetowym Pościel To – https://posciel.to/koldry-puchowe-200×220.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog o wnętrzach pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy

Instagram Dla Domu