Dekoracja ściany z telewizorem – 10 świetnych aranżacji

Pięknie zaprojektowana ściana telewizyjna w salonie, powoduje, że jest on jednym z najbardziej honorowych miejsc w domu. To na nią najczęściej patrzą domownicy w długie wieczory. Projekt ściany jest tak efektowny, że często dopasowuje się do niego wnętrze całego pomieszczenia. Jak obecne może by zaaranżowana ściana TV w nowoczesnych wnętrzach? Ciepłe drewno czy zimny tynk? Znajoma tapeta czy modne panele 3D? Kamień czy zalotne kafelki lustrzane? Warto poznać praktyczne i stylowe rozwiązania jakie zapewnia dekoracja ściany za telewizorem.

Projekt ściany telewizyjnej

  • Ściana telewizyjna w pokoju może być różna, od tego zależy kształt telewizora, jego rozmiar i rozmieszczenie. Pierwszym etapem przed jego zainstalowaniem jest zaplanowanie rozmieszczenia mebli i wszystkich elementów wnętrza pokoju. Na tym etapie trzeba przemyśleć najdrobniejsze szczegóły: kolor i faktura ścian.
  • Dogodna lokalizacja sprzętu. Dekoracja ściany z telewizorem może być pokryta: lustrzanymi płytkami, różnymi tapetami z kolażami znanych obrazów, panelami, ozdobnym kamieniem, cegłami itd..
  • Kolor ściany, na której zostanie umieszczona plazma, nie powinien być zbyt krzykliwy. Racjonalne jest użycie klasycznych odcieni: kremu, czekolady, kości słoniowej, czerni, bieli.

Dekoracja ściany z telewizorem – 10 najlepszych sposobów

Telewizory stają się coraz cieńsze i lżejsze i nie trzeba już pod nimi ustawiać nieporęcznych podstawek. Jeśli ktoś zdecyduje się zawiesić telewizor na ścianie, prawdopodobnie od razu pojawi się pytanie – jak powinna być być wykonana dekoracja ściany z telewizorem. Oto 10 praktycznych i stylowych pomysłów, które pomogą skupić się na strefie TV we wnętrzu lub wręcz przeciwnie, wizualnie rozpuścić ją w oprawie.

1. Telewizor we wnęce z płyt kartonowo-gipsowych

Ściana telewizyjna w postaci płyty gipsowo-kartonowej stała się częścią nowoczesnych wnętrz. Można jej nadać dowolny kształt, co pozwala na zmianę ścian i wkomponowanie dowolnych przedmiotów w przestrzeń mieszkania. Oczywiście urządzenie niszy na telewizor zajmie kilka centymetrów powierzchni, ale wizualnie otrzyma się cały obraz. Najbardziej racjonalne mogą zmieścić na takiej ścianie TV inne przedmioty: klimatyzator, półki, stół. Biorąc pod uwagę niewielkie powierzchnie nowoczesnych mieszkań, większość wybierze biel, aby ozdobić ścianę za telewizorem. Czarny telewizor na białym tle zawsze wygląda dobrze. Ale można również zaaranżować niszę z płyt gipsowo-kartonowych z innymi kolorami i materiałami, to doda oryginalności.

2. Dekoracja ściany telewizyjnej za pomocą tapety

Ściana TV udekorowana tapetą to chyba najbardziej tradycyjne rozwiązanie dla wnętrz. Kiedyś wklejano wszystkie ściany tym samym wzorem, ale obecnie w nowoczesnych wnętrzach używa się kilku rodzajów tapet w jednym pomieszczeniu. Oczywiście tapetę można przykleić zarówno na całą ścianę, jak i na jej fragmenty. Aby nie odwracać uwagi od tego, co dzieje się na ekranie, najlepiej, aby dekoracja ściany z telewizorem została wykonana tapetą bez kolorowych wzorów. A fototapeta? Papier fotograficzny, przez długi czas niezasłużenie został zapomniany przez projektantów, jako relikt przeszłości, a niedawno powrócił do mody, może stać się doskonałą opcją projektową i wizualnym wyróżnieniem we wnętrzu.

Dekoracja ściany z telewizorem - tapeta

3. Ściana telewizyjna i panele 3D to świetne połączenie

W latach 70 i 80 były używane do ozdabiania ścian i sufitów budynków użyteczności publicznej. Jednak najczęściej w formie kwadratów. W XXI wieku powróciły na rynek z odnowionym designem i nowoczesną kompozycją. Ściana telewizyjna z panelami 3D będzie doskonale wyglądać przy odpowiednim doborem koloru i kształtu. Wygląd paneli ściennych powinien pasować do wnętrza. To doskonałe nowoczesne rozwiązanie dzięki któremu, ściana TV otrzyma trójwymiarową fakturę. Uwaga: współcześni producenci oferują panele 3D w różnych kolorach: można wybrać kontrastujący odcień lub opcję dopasowania do koloru ścian.

4. Ściana TV w harmonii z drewnem

Ściana TV coraz częściej dekorowana jest zarówno drewnem naturalnym, jak i jego imitacjami (laminat, deska parkietowa, panele fornirowane). Ludzie przyzwyczaili się do oglądania przytulnych salonów z drewnianymi dekoracjami na podłodze lub meblach. Ale drewniana dekoracja ściany z telewizorem również wygląda porządnie i harmonijnie. Najtańszą opcją dekoracji ściany będzie użycie prostych materiałów sosnowych: imitacji drewna, deski itp. Należy pamiętać, że z czasem sosna uwalnia żywicę, która tworzy żółtawe plamy na fakturze drewna. Jest to szczególnie widoczne przy wyborze lekkiej impregnacji. Ponadto deski należy wcześniej pomalować, ponieważ, z czasem pęknięcia w kolorze naturalnego drewna zaczną prześwitywać.

Drewniana ściana telewizyjna - ściana tv z drewnem

Ściana telewizyjna może zostać oklejona deskami laminowanymi lub parkietowymi. Zaletą stosowania laminatu jest to, że jego kolor i połysk nie zmieniają się z upływem czasu. Idealną opcją jest umieszczenie listew we wnęce. Elementy bambusowe i drewniane będą odpowiednie w stylu japońskim, boho, ekologicznym. Stworzą kontrast między nowoczesną technologią telewizji a ich naturalnością. Meble wykonane z surowego drewna, a także naturalne kolory (oliwka, piasek), żywe rośliny w doniczkach oraz odpowiedni wystrój mogą wspierać motyw natury we wnętrzu.

5. Lustra jako oryginalna dekoracja ściany z telewizorem

Lustro to wyjątkowy przedmiot uwielbiany przez wszystkich projektantów wnętrz. Pozwala na powiększenie powierzchni pomieszczenia przy minimalnym wysiłku. Jednocześnie lustra idealnie pasują do nowoczesnego mieszkania, a także do klasycznego stylu wnętrza, nowoczesnego, art deco. Jeśli chodzi o lustra ściana telewizyjna wymaga bardzo przemyślanego projektu. Ważne jest, aby nie przeszkadzały w oglądaniu filmów i nie odwracały uwagi od ekranu telewizora. Aby to zrobić, lepiej nie umieszczać lustra bezpośrednio za telewizorem, ale zapewnić pewną odległość od niego. Symetryczne kompozycje prezentują się bardzo stylowo. Jaka powinna być dekoracja ściany z telewizorem w pomieszczeniach które wymagają wizualnego powiększenia i dodatkowego naturalnego światła? W tym przypadku, zarówno lustra jak i płytki lustrzane będą odpowiednim rozwiązaniem.

Drewniana ściana telewizyjna - ściana tv z drewnem

6. Ściana telewizyjna w marmurze, jako luksusowa dekoracja

Ściana telewizyjna ozdobiona marmurem to stylowe i odważne rozwiązanie. Jedyną trudnością takiej dekoracji jest dłuższa i droższa praca nad wysokiej jakości wykończeniem, przycinaniem, układaniem otworów na gniazda i włączniki. Pomimo spokojnej, naturalnej kolorystyki marmur jest materiałem samowystarczalnym. Nie zaprzyjaźnia się z kolorowymi nadrukami i nadmierną ilością dodatków. Z kolei drewniany wystrój i żywe rośliny znakomicie podkreślą szlachetny połysk marmuru.

7. Ściana TV w płytkach ceramicznych i gresie porcelanowym

W łazienkach i kuchniach bardzo często stosuje się płytki ceramiczne. W związku z tym trudno nam sobie wyobrazić wiele płytek w salonie. Ale ta opcja, przy kompetentnym podejściu, może dać bardzo dobry wynik. Ściana telewizyjna z gresem porcelanowym wymaga projektu który będzie zależeć od ogólnego nastroju wybranej kolekcji. Podobnie jak w przypadku marmuru, gres porcelanowy doskonale harmonizuje z drewnem.

Ściana tv - zobacz dekoracja ściany z telewizorem glazurą!

8. Tynk dekoracyjny to sprawdzona dekoracja ściany z telewizorem

Tynk dekoracyjny od kilku lat jest aktywnie stosowany we wnętrzach. Ułatwia to jego wszechstronność, praktyczność i trwałość. Częściej we wnętrzach mieszkalnych stosuje się tzw. tynki weneckie i udoskonalone, które mają lekki połysk i drobną strukturę. Tynk dekoracyjny w ciemnym kolorze to chyba najlepsza opcja jaką może uzyskać ściana telewizyjna. Dobrze komponuje się z jasnymi meblami, lustrami i konstrukcjami z płyt gipsowo-kartonowych. Niezwykła struktura, niepowtarzalne wzory, które można podkreślić farbą, wszystko to pozwala stworzyć powłokę, która idealnie wpasuje się we wnętrze o dowolnej orientacji stylistycznej. Ostatnio modnym trendem jest stosowanie materiałów w naturalnych odcieniach i tonach, dotyczy to również tynku. W związku z tym, dekoracja ściany z telewizorem, powinna być wykonana w takich kolorach jak: beżowy, szary, piaskowy, mleczny.

9. Ceglana ściana telewizyjna w stylu industrialnym

Cegła lub jej imitacja, dzięki żywej i atrakcyjnej fakturze, nigdy nie będzie wyglądać banalnie. Właśnie tym cechuje się styl loft. Za pomocą tego projektu dekoracja ściany z telewizorem jest bardzo oryginalna i zapewnia surowe, ale ciekawe wykończenie. Cegła uosabia piękno i solidność, a ze względu na swój naturalny wygląd niewątpliwie staje się najbardziej widocznym elementem wnętrza. To świetny sposób na subtelne zaakcentowanie ściany TV i dodanie faktury do salonu.

Ściana telewizyjna w stylu loftowym i industrialnym - ściana tv

10. Ściana TV ozdobiona: tkaniną, aksamitem, welurem, skórą, zamszem

Ściana telewizyjna z dekoracją z tkaniny (najczęściej aksamit lub welur), a także skóry to dość odważna decyzja. Z reguły w salonie jest już wystarczająco dużo tekstyliów: krzesła, sofa, zasłony. Ale użycie tych materiałów w postaci paneli jest dopuszczalne przy odpowiednim podejściu. Główną zasadą jest tutaj kompatybilność z innymi przedmiotami. W nowoczesnym stylu stosowane są proste linie.

Niezależnie od stylu i projektu dekoracja ściany z telewizorem powinna charakteryzować się naprawdę dobrym designem! Dom powinien być przede wszystkim wygodny, dlatego trzeba wybierać to, co rozbrzmiewa w duszy, dzięki temu wnętrze, będzie zachwycać każdego dnia!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog o wnętrzach pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy

Instagram Dla Domu