Czyste powietrze dla Twojej Rodziny

Co to? Rekuperacja to mechaniczna wentylacja z odzyskaniem ciepła, sposób na energooszczędną wymianę powietrza. Gwarantuje stałą wymianę zużytego i zanieczyszczonego powietrza na świeże wolne od bakterii, kurzu i pyłu. Do wymiany powietrza w budynku dochodzi przez cały rok, we wszystkich pomieszczeniach, bez otwierania okien i bez jakichkolwiek strat energii.

Zalety rekuperacji:

Największą zaletą rekuperacji w dzisiejszych czasach jest to, że w domu mamy zawsze czyste powietrze wolne od bakterii, kurzu, pyłków i zanieczyszczeń, co pozwala nam w pełni cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi i oddychać pełną piersią.

Brak much i komarów – chyba że wejdą drzwiami razem z Wami do domu. Filtry i kratka założona na urządzeniu są bezwzględne dla owadów, wyłapują je wszystkie i uniemożliwiają im dręczenie Twojej rodziny i spijanie krwi. Jeśli bardzo będziesz chciał, to zawsze możesz otworzyć okno i trochę insektów zaprosić do środka, tylko po co?

Jeśli do tej pory Twoim utrapieniem były alergie, to po zainstalowaniu rekuperacji możesz przestać się tym martwić. System w znacznym stopniu wyłapuje wszystko, co może przyczynić się do kataru i kaszlu u Ciebie lub Twojej rodziny.

Oszczędność na ogrzewaniu – wymienniki ciepła zamontowane w urządzeniu odzyskują część ciepła z powietrza wywiewanego i ogrzewają nim powietrze nawiewane. Oszczędności wywołane rekuperacją sięgają nawet 50% kosztów ogrzewania.

Dużo lepsze samopoczucie – dzięki rekuperacji podczas snu mamy zawsze świeże powietrze, nie musimy narażać się na przeciągi spowodowane otwartymi oknami w nocy. Zawsze mamy stały poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu dzięki temu nasz sen jest najwyższej jakości. Również dzięki temu nie narażamy się na wychłodzenie pomieszczenia, mamy zawsze podobną temperaturę.

Komfort klimatyczny – zawsze świeże powietrze, obniżona zawartość wilgoci w powietrzu, zapobiega namnażaniu się grzybów i pleśni.

Bezpieczeństwo – nie ma konieczności otwierania okien, więc ryzyko, że nie będziesz pamiętać o ich zamknięciu znacznie maleje.

Cisza – zamknięte ona to nie tylko spokój i zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi, ale również ograniczenie hałasu dobiegającego z zewnątrz.

Jonizacja – jeśli dodatkowo zamontujemy CLEAN-R marki PRO-VENT powietrze zostanie oczyszczone z większości zanieczyszczeń, owadów, roztoczy, kurzów, pyłów, ale również dodatkowo zostanie poddane jonizacji.

Rekuperacja powinna zostać zaplanowana już na etapie projektu domu jednorodzinnego, wtedy można wybrać na niego najlepsze miejsce, wyeliminujesz niepotrzebne kominy do wentylacji grawitacyjnej. Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze i czas który musiał być poświęcić na ewentualne przeróbki. Rekuperacja w tej chwili wydaje się być niezbędna w każdym domu, który ma być zarówno energooszczędny jak i dawać poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Więcej informacji o rekuperatorach znaleźć można na https://www.wojwent.com/rekuperacja/wroclaw/

Henryk Wieloch

GSM: 662-219-907

„WOJWENT” Wieloch spółka jawna

42-165 Lipie k/Częstochowa

NIP: 574-206-42-68

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy