Czym charakteryzuje się nowoczesna kuchnia?

Kuchnia nowoczesna utożsamiana jest z minimalizmem i elegancją, stanowi ważną przestrzeń każdego domu i mieszkania. Wybierając meble kuchenne do swojego wnętrza chcemy, aby były one funkcjonalne i ponadczasowe. Przekonaj się, jakie są zalety posiadania nowoczesnej kuchni i w jaki sposób stworzyć piękne wnętrze!

Biel i błyszczące fronty

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, jest biała, nowoczesna kuchnia, której wygląd można w bardzo łatwy sposób zmieniać za pomocą kolorowych dodatków. Wybierając błyszczące fronty w jasnych kolorach optycznie powiększymy kuchenną przestrzeń, a dobierając do nich blat w kolorze drewna wnętrze stanie się bardziej ciepłe i przytulne. Tak zaprojektowana i wykonana nowoczesna kuchnia z pewnością będzie modna przez długie lata.

Aneks kuchenny w salonie

Kuchnia otwarta na salon to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które obecnie znajduje zastosowanie w wielu mieszkaniach i domach. Nowoczesna kuchnia otwarta na salon wizualnie powiększa metraż, ponadto staje się miejscem, w którym możemy wspólnie przebywać z rodziną czy przyjaciółmi podczas przygotowywania posiłków. W czasie spotkań towarzyskich, gospodarze wspólnie z zaproszonymi gośćmi mogą spędzać czas.

Wyspa zamiast stołu

Kuchnia z wyspą staje się coraz bardziej popularna. W niewielkich wnętrzach, gdzie strefa kuchenna połączona jest z salonem – zastępuje stół. Odpowiednio zaprojektowane nowoczesne meble na wymiar w obu tych strefach mogą wywołać efekt wow. Spójne wnętrze wykonane z materiałów o tym samym kolorze, posiadających tą samą fakturę – to musi się udać!

Nowoczesna kuchnia w stylu loft

Innym, ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią jasnych kolorów będzie nowoczesna kuchnia na wymiar w stylu loft. Ostatnio coraz bardziej popularne są bardzo ciemne kuchnie w konfiguracji z blatem drewnianym, lub kuchnie nowoczesne w całości drewniane połączone z blatem w kolorze czarnym. Jest to dość odważne połączenie, jednak tego typu aranżacja prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie.

Oświetlenie dekoracyjne

Nowoczesne meble kuchenne wymagają odpowiedniej oprawy światła. Właściwie dopasowane oświetlenie podkreśli charakter i nada wnętrzu elegancji. Dobrze oświetlony blat w kuchni zapewni nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo przy przygotowywaniu posiłków. Z kolei podświetlenie przeszklonej szafki kuchennej pozwoli na wyeksponowanie np. ulubionej zastawy. Nowoczesna kuchnia, mimo iż cechuje ją minimalizm pozwala na stosowanie naprawdę wielu ciekawych rozwiązań.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy