Czy warto naprawiać zmywarkę (i inne sprzęty AGD)?

Trudno dziś wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez takich sprzętów, jak zmywarka, lodówka czy kuchenka. Wszystkie urządzenia ulegają jednak eksploatacji, a ponadto może im się przytrafić usterka. Wiele osób od razu decyduje się na zakup nowego sprzętu. To dobre rozwiązanie – ale przede wszystkim dla sklepów z AGD! Wyjaśniamy zatem, czy naprawa zmywarek jest opłacalna.

Naprawa zmywarek Rzeszów – gdzie warto ją wykonać?

Jeśli interesuje cię Restartagd.pl, bez problemu znajdziesz tu profesjonalny serwis AGD. Naprawa zmywarki (ale także innych sprzętów, takich jak lodówka czy pralka) odbywa się w miejscu zamieszkania klienta. Serwisanci bez problemu docierają do każdej dzielnicy Rzeszowa, ale działają także na terenie całego powiatu rzeszowskiego.

Serwis AGD Rzeszów oferuje naprawę zmywarek takich producentów jak: AEG, Amica, Ardo, Artisan, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Daewoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

Jak przebiega serwis zmywarki? Na początek musisz umówić z serwisantem termin wizyty. Po zapoznaniu się z problemem i oględzinach sprzętu serwisant przedstawi ci koszt naprawy. Na każdą naprawę udzielana jest natomiast półroczna gwarancja.

Kiedy naprawiać zmywarkę?

Tak naprawdę bez odpowiedniej wiedzy ciężko samodzielnie stwierdzić, kiedy zmywarka nadaje się do naprawy, a kiedy trzeba już kupić nową. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest serwis zmywarek i skorzystanie z fachowego doradztwa serwisantów.

Jak wspomnieliśmy – fachowiec przedstawi ci kosztorys, a więc będziesz mógł samodzielnie zdecydować, co opłaca się bardziej. Do naprawy zmywarek używa się wyłącznie oryginalnych części lub też nieco tańszych części zamiennych (ale tylko renomowanych producentów).

Z pewnością warto wezwać fachowca, gdy twoja zmywarka nie odprowadza wody lub nie pobiera wody tak jak powinna. Jeśli zmywarka pracuje inaczej niż dotychczas lub nie domywa naczyń, to również może świadczyć o wystąpieniu usterki.

Jakie są najczęstsze problemy ze zmywarkami?

Bardzo często można zaobserwować, że ramię natryskowe się nie obraca, a co za tym idzie – nie myje naczyń. Tutaj często wystarczy wymienić uszczelkę, która odpowiada za puszczanie wody. Taka drobna naprawa z pewnością nie będzie droga.

Problemem mogą być różne elementy zmywarki, takie jak na przykład spryskiwacz. Również ten element można bez problemu wymienić, a naczynia ponownie będą dobrze domyte i lśniące. Na pozór banalnym, ale często powodującym kłopoty, problemem są zapchane śmigła. Na początek warto dokładnie sprawdzić wnętrze zmywarki i zweryfikować, czy nigdzie nie utknęły resztki jedzenia. Może się też okazać, że śmigła są nieszczelne. Czeka cię wówczas wymiana tego elementu.

Kolejnym często spotykanym problemem jest zbyt niskie ciśnienie wody. Należy wówczas sprawdzić pompę wody oraz wszelkie zawory. Fachowiec przyjrzy się również takim częściom jak: syfon, elektrozawór, filtry i płaszcz wodny. W razie potrzeby – wszystkie wadliwe elementy zostaną wymienione. Sam zdecydujesz, czy wolisz oryginalne części czy może ich tańsze zamienniki.

Warto też pamiętać, że czasami wiele zależy od środków, jakich używasz. Zwróć uwagę na to, aby do mycia naczyń stosować dobrej jakości tabletki i nabłyszczacz. Ponadto zmywarkę trzeba regularnie myć.

Wszelkie wątpliwości rozwieje wizyta serwisanta, który postawi diagnozę i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna, to oczywiście nie musisz się na nią decydować. Najczęściej jednak usterkę z powodzeniem da się naprawić – szybko i tanio.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy