Columbus Energy – oferta, opinie

Columbus Energy należy do czołówki polskich firm, które zajmują się montażem instalacji fotowoltaicznych. Firma istnieje od 2014 roku i przez ten czas zrealizowała ponad 6200 projektów, zarówno wśród osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Firma oferuje optymalne rozwiązania dla każdej grupy klientów. Dlaczego warto skorzystać z oferty fotowoltaiki Columbus Energy?

Fotowoltaika od Columbus Energy – kto może z niej skorzystać?

Columbus Energy posiada rozbudowaną ofertę oraz ponad 100 ekip montażowych, które składają się z wykwalifikowanych pracowników gotowych do zamontowania instalacji nawet w ciągu 10 dni od podpisania umowy. To sprawia, że montaż instalacji przebiega szybko i profesjonalnie. Oferta firmy skierowana jest do 3 grup klientów: posiadaczy gospodarstw domowych, przedsiębiorców i rolników. Jak wygląda usługa fotowoltaiki dla każdej z tych grup?

Fotowoltaika od Columbus Energy dedykowana gospodarstwom domowym

Columbus Energy dla osób fizycznych posiadających gospodarstwa domowe przygotowała ofertę składającą się z dwóch wariantów:

  • Smart – najlepszym miejscem do zamontowania paneli fotowoltaicznych jest dach. Jednak niektórzy klienci posiadają dachy o nietypowych kształtach. I właśnie dla nich dedykowana jest opcja Smart. Pozwala ona zamontować panele na wielospadowych dachach, pod optymalnym kątem względem padania promieni słonecznych. To umożliwia uzyskanie maksymalnej wydajności instalacji fotowoltaicznej. Jakie elementy wchodzą w skład tego zestawu? Zawiera on: panele monokrystaliczne, konstrukcję montażową do paneli, przewody, zabezpieczenia przepięciowe zapobiegające uszkodzeniu instalacji, np. w wyniku uderzenia pioruna, a także mikroinwertery dopasowujące pracę modułów w celu uzyskania maksymalnej wydajności.
  • Standard – ten wariant oferty jest dedykowany klientom posiadającym tradycyjne dachy, na których nie ma potrzeby stosowania specjalnej konstrukcji nośnej. W skład zestawu wchodzą takie same elementy, jak w opcji Smart. Natomiast jedyną różnicę stanowi falownik.

Dzięki dopasowaniu oferty Columbus Energy do różnych rodzajów konstrukcji dachowych, z instalacji fotowoltaicznej może skorzystać każda osoba, która chce zacząć pozyskiwać prąd z darmowej energii słonecznej.

Fotowoltaika od Columbus Energy przeznaczona dla firm

Oferta fotowoltaiki Columbus Energy jest skierowana również do przedsiębiorców. Zastosowanie takiego rozwiązania w firmie obniża rachunki za prąd, które wpływają na koszty produkcji. Usługa dla firm obejmuje wszystkie czynności związane z montażem instalacji fotowoltaicznej. W celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa przedsiębiorcy, podpisywana jest umowa. Zanim fachowcy Columbus Energy przystąpią do montażu, zostaje przeprowadzana szczegółowa analiza, na podstawie której wykonywany jest projekt. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie instalacji w miejscu najbardziej nasłonecznionym i uzyskanie maksymalnej wydajności. Zalecany jest montaż paneli na dachu zwróconym w kierunku południowym, ale jeśli z pewnych względów jest to nie możliwe, panele zostają zamontowane na wschodniej lub zachodniej części dachu – z zachowaniem optymalnego kąta pochylenia. Columbus Energy posiada również ofertę finansowania dla firm, m.in. w formie leasingu.

Fotowoltaika od Columbus Energy dla gospodarstw rolnych

Columbus Energy posiada również ofertę fotowoltaiki dedykowaną dla rolników, którzy chcą pozyskiwać prąd na potrzeby gospodarstwa. Firma dopasowuje wydajność instalacji odpowiednio do potrzeb danego gospodarstwa. Natomiast w przypadku planowanego zwiększenia poboru prądu w niedalekiej przyszłości, specjaliści dopasowują optymalną moc, aby nie było konieczności rozbudowywania instalacji i wymiany falownika. Dużą zaletą jest fakt, że rolnicy mogą odliczyć koszty instalacji fotowoltaicznej od podatku rolnego w wysokości do 25% kosztów takiej inwestycji.

Fotowoltaika od Columbus Energy w formie ratalnej

Firma posiada również rozwiązanie dla osób, które nie posiadają całej kwoty na montaż instalacji fotowoltaicznej. Z myślą o nich Columbus Energy zawarła umowę z bankami, dzięki którym koszty instalacji są rozkładane na dogodne raty: na 120 lub 96 miesięcy. Dzięki temu klient może je spłacać z oszczędności za prąd wygenerowanych przez instalację. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi zaledwie 0,2% miesięcznie – to jedna z najkorzystniejszych ofert bankowych. Natomiast po spłacie zobowiązania, klient staje się właścicielem kompletnej instalacji fotowoltaicznej. Eksperci z Columbus Energy dopasowują optymalną ofertę do każdego klienta, który chce posiadać fotowoltaikę.

Jak można skorzystać z oferty Columbus Energy?

Po wyrażeniu chęci na spotkanie ze specjalistą z Columbus Energy, w umówionym terminie przyjeżdża on do klienta. Podczas spotkania sporządza roczny bilans rachunków za prąd w celu dobrania instalacji o odpowiedniej mocy. Następnie dokonuje oględzin otoczenia, aby wybrać optymalne rozwiązanie montażowe dla klienta. Po ustaleniu warunków, zostaje podpisana umowa. Następnie firma umawia się na dogodny termin montażu instalacji. Prace montażowe trwają od 1 do 2 dni. Natomiast po zakończeniu, Columbus Energy w imieniu klienta dokonuje zgłoszenia do zakładu energetycznego w celu zamontowania licznika dwukierunkowego. Licznik ten monitoruje ilość wprowadzanej i pobieranej energii z sieci. Na tej podstawie następuje rozliczenie z zakładem energetycznym. Columbus Energy składa również w imieniu klienta wniosek o dotację w programie Mój Prąd, tak by mógł on bez problemu odebrać dotację w wysokości 5000 zł.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy