Co zamiast płytek na ścianie w kuchni?

Fototapeta do kuchni zamiast płytek? To jedno z rozwiązań, na które mało kto decyduje się, będąc wiernym płytkowej tradycji. A przecież tak nie musi być. Sprawdź, dlaczego warto postawić na ten rodzaj ozdoby ścian.

Fototapeta do kuchni – dlaczego warto?

Fototapeta do kuchni zamiast płytek jest świetnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim, decyzja o tym pozwala na wybór jednej z kilkudziesięciu milionów tapet, dostępnych od ręki chociażby w Kuźni Naklejek. Nie ma prawdopodobnie tak dużego wyboru w obrębie płytek.

W przeciwieństwie do dużej inwestycji, jaką są kafelki, wymiana fototapety z jednej na kolejną jest czymś zupełnie naturalnym i mało inwazyjnym. W przypadku fototapety nie musisz kuć ścian i wyłączać kuchni z użytku na długie tygodnie. Fototapetę zainstalujesz praktycznie od ręki, bez pomocy firmy budowlanej.

Dzięki stosowaniu specjalnego rodzaju produkcji – winyl na fizelinie z dodatkową laminacją, możesz być pewien, że fototapeta do kuchni zmywalna, zamówiona z Kuznia Naklejek spełni Twoje oczekiwania odnośnie trwałości w pomieszczeniu, w którym panuje wilgoć oraz wysoka temperatura. Fototapeta do kuchni w tej formie jest zmywalna i nawet powstałe zabrudzenia wyczyścisz za pomocą szmatki z ciepłą wodą i dodatkiem detergentu.

Fototapeta do kuchni – jaki motyw?

Wybór fototapety do kuchni nie jest oczywisty. Jedni będą stawiać na klasykę, którą są na przykład jednobarwne produkty. Inni pójdą w stronę czegoś, co związane jest z kuchnią. Mogą to być na przykład zdjęcia soczystych owoców (pomarańcze, limonki) bądź ziarenek kawy. Tak, by podkreślić funkcję miejsca, w którym się znajdujesz. Jeszcze inni postawią na fototapetę w kolorze zielonym. Wszystko, aby nadać kuchni charakteru miejsca, w którym można odpocząć i czerpać energię z koloru życia. Oczywiście będą i tacy, którzy o poranku zechcą mieć widok na miejsca, związane z miastem i jego krajobrazem. Industrialne widoki są w cenie – szczególnie jeśli kuchnia nawiązuje właśnie do tego motywu.

To, który motyw wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie ma złych wyborów, jest tylko fototapeta do kuchni, która spełnia Twoje wymagania.

Fototapeta do kuchni między szafkami? Czemu nie!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ozdobić całe szafy czy może fototapeta do kuchni będzie tylko między szafkami, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które pozwolą Ci na szybki i bezawaryjny montaż wybranego przez Ciebie wzoru. Nożyk do tapet przyda Ci się w momencie, kiedy będziesz musiał przyciąć wybraną przez Ciebie fototapetę do kuchni na odpowiedni wymiar. Klej do tapet jest oczywistością, chociaż czasami można o nim zapomnieć. Dość istotnym produktem będzie również rakla bądź wałek do poprawnego mocowania tapety. Najważniejsze jednak, że praca z fototapetą nie wymaga takich umiejętności jak kładzenie płytek w kuchni. Montażem fototapety możesz z powodzeniem zająć się sam.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy