Co wybrać na podłogę – kafle czy panele?

Współczesne trendy wykończenia wnętrz stawiają na minimalizm, estetykę i maksymalizację przestrzeni wizualnej. Kafle oraz panele podłogowe stanowią najczęstsze wybory podczas podejmowania decyzji o materiałach pokrycia powierzchni podłogowej. Czym różnią się między sobą oba rozwiązania i jakie zalety oferują inwestorom?

Gdzie zastosować kafle dekoracyjne, a gdzie lepszym wyborem okażą się panele podłogowe? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym opiszemy walory użytkowe każdego z wymienionych produktów.

Kafle podłogowe- podstawowe zalety

Kafle podłogowe najlepszej jakości integrują w sobie wiele zalet, mających bezpośrednie przełożenie na komfort i estetykę. Produkty takie jak ceramika Końskie to płytki podłogowe o niezrównanych parametrach technicznych, dających klientom spokojny sen i zadowolenie z transakcji. Płytki ceramiczne posiadają doskonałą twardość i trwałość, która procentuje przy wieloletnim użytkowaniu. Upadek nawet średniej wielkości przedmiotów nie stanowi tu zagrożenia i nie spowoduje pojawienia się odprysków. Niski współczynnik absorpcji zanieczyszczeń pozwala na swobodne zastosowanie w przestrzeni kuchennej, gdzie tłuszcze czy inne substancje spożywcze mają częsty kontakt z podłożem. Ceramika Końskie idealnie wpisuje się w potrzeby właścicieli, którzy podjęli decyzję o montażu systemu ogrzewania podłogowego. Płytki ceramiczne fantastycznie przewodzą ciepło, rozprowadzając je równomiernie po pomieszczeniu. Gwarantują tym samym optymalne warunki pracy dla ogrzewania podłogowego. Ceramika Końskie umożliwia wybór spośród dziesiątek wersji kolorystycznych i designerskich, co ułatwia dopasowanie do innych elementów wystroju wnętrza.

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe?

Panele podłogowe stanowią ciekawy kompromis między deskami drewnianymi a innymi materiałami. Zapewniają przytulną atmosferę, łatwość montażu oraz atrakcyjną cenę. W przeciwieństwie do klasycznego drewna, panele podłogowe cechują się zwiększoną twardością oraz odpornością na ścieranie. Wszystko za sprawą wytrzymałego laminatu, który pokrywa ich powierzchnię zewnętrzną i nie wymaga dalszych zabiegów konserwacyjnych, takich jak cyklinowanie. Panele podłogowe Egger wyposażone zostały dodatkowo w warstwę antystatyczną, która eliminuje podstawową wadę zgłaszaną przez użytkowników- nadmierne przyciąganie kurzu.

Produkty takie jak panele podłogowe Egger nadają się do zastosowania także dla pomieszczeń, w których zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Eliminacja niepożądanego efektu akustycznego staje się możliwa dzięki wykorzystaniu podkładów wygłuszających, układanych bezpośrednio pod panelami. Prostota montażu, jaką oferują panele podłogowe, pozwala na ich instalację nawet przez osoby niedoświadczone, co generuje dodatkowe oszczędności.

Najlepsze oferty na kafle i panele podłogowe

Zarówno płytki ceramiczne, jak i panele podłogowe, mają swoich przeciwników i zwolenników. Pasują do większości przestrzeni, wykazując podobne właściwości. Dla osób, u których trwałość stanowi podstawowe kryterium, bardziej atrakcyjną opcją wydają się płytki ceramiczne. Z kolei panele doskonale imitują droższe materiały, nadając wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Asortyment sklepu Dekordia obejmuje setki produktów do wykończenia podłóg. Ceramika Końskie oraz panele podłogowe Egger cieszą się rosnącą popularnością, a rynkowy rozgłos osiągany jest tu drogą marketingu szeptanego, dzięki opiniom zadowolonych klientów. Warto zapoznać się z bogatą ofertą na dekordia.pl, gdzie zamieszczono produkty o najlepszych parametrach jakościowych.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy