Co powinien zawierać dobry projekt kurnika do ogrodu?

Coraz większe grono osób decyduje się na hodowlę kur w kurniku przydomowym, chcąc mieć ekologiczne jajka i zyskać nowe zwierzątka. Ale czy mamy świadomość, jaki powinien być odpowiedni kurnik? Co powinien zawierać, aby spełnić wszelkie wymagania niezbędne do hodowli kur?

Co powinien zawierać odpowiedni kurnik?

Projekt kurnika do ogrodu powinien być odpowiednio przemyślany oraz dostosowany do przyszłych domowników, bowiem to właśnie kury będą w nim przebywały na co dzień. Gdy kura czuje się dobrze w danym otoczeniu, przełoży się to na pewno na ilość zniesionych jaj.

Zatem, aby zapewnić odpowiedni komfort dla każdej kury, powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację. Sprzyja ona rozwojowi pożytecznych drobnoustrojów, które wpływają korzystnie na zdrowie naszych kur. Odpowiednia wentylacja zapewnia również suchą ściółkę, która jest gwarancją braku nieprzyjemnego zapachu. Bardzo ważne jest, aby zapewnić kurom odpowiednią ściółkę, która nie będzie wymagała wymiany przez wiele miesięcy. Sprawdzoną i najlepszą ściółką, która powinna znaleźć się w naszym przydomowym kurniku jest ściółka z konopi przemysłowej. Daje ona gwarancję suchego podłoża oraz utrzymanie neutralnego zapachu przez kilka miesięcy bez dodatkowej potrzeby regularnego sprzątania kurnika.

Pamiętajmy również, aby kurnik był skonstruowany w taki sposób, aby był on zabezpieczony przed wtargnięciem drapieżników do naszych kur. Odpowiednio dobrana siatka jak również zamki, są w stanie uchronić zwierzęta przed porwaniem przez drapieżnika. Najczęściej kury są wybierane przez lisy, które za wszelką cenę chcą przedostać się do środka. Dlatego podczas budowy należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy aby na pewno nigdzie nie została dziura, przez którą mogłyby się one przedostać.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem w każdym kurniku dla kur jest niezbędne zadaszenie. To właśnie ono zapewnia ochronę naszych kur przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zwierzęta te należą do tych, które czas spędzają w cieniu, co w naszym kurniku jest niezbędne. Dach chroni je również przed zmoczeniem swoich piór oraz pozwala uniknąć błota na ich wybiegu, bowiem kury lubią grzebać się w piasku, ale tylko suchym. Niektóre z nich w czasie zimowym nie lubią chodzić po śniegu, zatem to jest kolejny powód, dla którego powinniśmy zadbać o  zadaszenie kurnika.

Co jest najważniejsze w naszym przydomowym kurniku dla kur? Oczywiście ptasie  gniazda. Aby wygodniej się z nich korzystało, drzwiczki do podbierania jaj powinny być zlokalizowane na zewnątrz, aby nie zakłócać spokoju naszych ptaków. Idealnie w takiej sytuacji się sprawdzą drzwiczki otwierane do dołu. Gdy chcemy zabrać jajko, a kura jeszcze siedzi w gnieździe, taka forma drzwiczek sprawi, że ptaki się nie wystraszą, a tym samym zredukujemy ich stres. Pamiętaj, aby takie gniazda ulokować nieco niżej, aby Twoje pociechy mogły razem z Tobą odwiedzać kury i doglądać czy zniosły już jaja. Sprawi im to wielką frajdę, a jednocześnie nauczy je, jak obchodzić się z takimi zwierzętami od małego dziecka.

Gdzie możemy kupić idealny kurnik?

Firma Podlaski Kurnik specjalizuje się w budowie przydomowych, nowoczesnych kurników. Firma została stworzona z połączenia wielu pasji: zarówno do natury i zwierząt, jak i podlaskiej tradycji. Gdy decydujemy się na kupno takiego kurnika możemy liczyć się na profesjonalną pomoc, doradztwo i wsparcie nie tylko odnośnie samej hodowli kur, ale również otrzymamy pełną gamę niezbędnych informacji, które na pewno w przyszłości zaowocują doborem najlepszego kurnika do naszego ogrodu. Właściciele oferują nie tylko przepiękne i funkcjonalne kurze domki, ale również odpowiednią paszę, która dostarczy naszym kurom wszystkiego, co niezbędne w pożywieniu. Są pomocni w każdej kwestii, a rozmowy o kurach mogą u nich trwać przez długi czas.

Kurniki są zbudowane z elementów tylko i wyłącznie pozyskanych z podlaskiego regionu. Drewno jest najlepszej jakości, aby spełniało oczekiwania przyszłych domowników. Każdy element kurzego domku, jest odpowiednio przemyślany bowiem właścicielom Podlaskiego Kurnika zależy na tym, aby kury czuły się w  nim swobodnie i komfortowo, co z pewnością przełoży się w przyszłości na ilość zebranych jaj. Jeśli nie wiesz, gdzie zakupić przydomowy kurnik, skontaktuj się z firmą Podlaski Kurnik, która w odpowiedni sposób przybliży Ci budowę kurzych domów oraz przybliży wszelkie szczegóły o odpowiedniej hodowli kur w Twoim ogródku.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy