Co położyć na ścianę na klatce schodowej?

Klatka schodowa znajdująca się w naszym mieszkaniu powinna być możliwie najbardziej wygodna w użytkowaniu i bezpieczna. Nie bez znaczenia jest jednak aspekt wizualny- w końcu każdemu z nas zależy na tym, aby wnętrze ciekawie się prezentowało. Jaka farba na klatkę schodową będzie najbardziej optymalna? Co położyć na ściany na klatce schodowej?  Na jakie kolory na klatce schodowej warto się zdecydować? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje potencjalne wątpliwości naszych czytelników.

Klatka schodowa ściany – co położyć?

Wiele osób zastanawia się, co położyć na ściany na klatce schodowej. Do jej wykończenia na dzień dzisiejszy wykorzystuje się różnorodne materiały. Jeśli chodzi o ich rodzaj, jest to zależne od tego, jakie są nasze możliwości finansowe, a także jakie mamy gusta w tym zakresie. Prawdopodobnie największą popularnością cieszą się farby, ze względu na stosunkowo niskie koszty. Powinny charakteryzować się ponadprzeciętną odpornością na szorowanie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w domach jednorodzinnych mogą sprawdzić się również inne rozwiązania, jak chociażby:

  • boazeria,
  • płytki ceramiczne,
  • panele ścienne.

Ostateczny wybór uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. W wielorodzinnych budynkach ściana klatki schodowej coraz częściej wykańczana jest dekoracyjnym tynkiem. Taką dekorację możesz wykonać sam – warto pamiętać o tym jak szpachlować ściany zanim to zrobisz. Nie jest to trudne, jednak należy sprawdzić wszystkie informacje.

Jaka farba na klatkę schodową? Co na ściankę na klatce schodowej?

Jaka farba na klatkę schodową będzie najbardziej optymalna?

Jaka farbka na klatkę schodową sprawdzi się najlepiej? Jednym z rozwiązań jest farba strukturalna, która charakteryzuje się trójwymiarową, dekoracyjną powierzchnią. W składzie takiego produktu znajdziemy:

  1. szklane drobinki,
  2. drobne wiórki drewniane,
  3. mineralne drobinki.

To właśnie te dodatki są odpowiedzialne za to, jaki będzie efekt końcowy korzystając z farby strukturalnej. Na dzień dzisiejszy wyróżnić można szeroką gamę produktów, które wykorzystuje się do stworzenia zróżnicowanych powłok, w konsekwencji z pewnością każdy znajdzie właśnie to, czego szuka. Naniesione farby strukturalne bardzo często skutecznie imitują inne materiały, wśród których wyróżnia się beton, drewno, kamień naturalny, miedzianą blachę. W domach jednorodzinnych świetnie sprawdzi się także tynk przeznaczony na klatkę schodową.

Zobacz też jak urządzić klatkę schodową w bloku: https://dladomu.com.pl/klatka-schodowa-aranzacja/

Jakie kolory na klatkę schodową? Klatka schodowa - ściany.

Co położyć na ściany na klatce schodowej – ciekawe pomysły

W tym miejscu warto zdawać sobie sprawę z tego, że materiały wykorzystywane do ścian na klatce można dostosować na różnorodnych wysokościach ścian. W praktyce oznacza to, że możliwe jest pokrycie zarówno całej ściany, jak również tylko jej dolnej części, która to w sposób szczególny narażona jest na różnorodne zabrudzenia.

Jeśli chodzi o pokrycie jedynie dolnej części, to metoda ta zalecana jest, jeśli ściana jest bardzo wysoka. Co na ścianę na klatce schodowej? Jak ozdobić ściany? Możliwe jest zastosowanie wielu materiałów, począwszy od tradycyjnej farby, poprzez płytki ceramiczne lub ścienne, kończąc na dekoracyjnym tynku. Pamiętajmy, ze wykończenia wymagają zarówno ściany, jak i schody. Cała aranżacja jest spójna, jeśli materiały wykorzystuje się na ścianach i schodach – oba te elementy powinny do siebie pasować. Jeśli zdecydowalibyśmy się na dużą różnorodność co do kolorów, materiałów i faktur, wówczas sprawilibyśmy wrażenie chaosu. Osoby trzecie mogłyby uznać, że rozwiązanie to nie zostało przez nas przemyślane, a przecież nie taki był główny zamysł.

Dość często kupowanym materiałem w celu wykończenia schodów jest drewno. W wielu przypadkach schody drewniane zabezpiecza się za pośrednictwem lakieru o antypoślizgowych właściwościach– ma to na celu zmaksymalizowanie wytrzymałości i naszego bezpieczeństwa. Ich utrzymanie w czystości nie sprawia większych problemów. Dodatkowo drewno uznawane jest za jeden z najbardziej trwałych materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby schody wykończyć za pośrednictwem ładnej wykładziny dywanowej lub płytek ceramicznych.

Co położyć na ściany na klatce schodowej w domu?

Co położyć na ściany na klatce schodowej – rodzaj materiału

Kolory na klatkę schodową powinny być odpowiednio przemyślane, aby całość ciekawie prezentowała się pod względem wizualnym. Kluczowe jest dobranie koloru do rodzaju schodów. Pamiętajmy o tym, że jest to ciąg komunikacyjny narażony na szczególne zabrudzenia. Dlatego też wybrany przez nas materiał powinien być plamoodporny, a także odporny na szorowanie – w ten sposób ułatwimy sobie codzienne porządki. Kolor bardzo często wybiera się na podstawie kontrastu.

Jeśli zestawimy ze sobą dwa całkowicie odmienne kolory, przykładowo czerń i biel, wówczas całość powinna wyglądać dość ciekawie. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór farb monochromatycznych, które znajdują się na tym samym pasku koła barw obok siebie lub na końcach przeciwległych. Konsekwencją tego będzie widoczny kontrast, natomiast w pomieszczeniu nadal panować będzie harmonia. Pamiętajmy o tym, że ostateczny wybór zależny jest jednak od naszych indywidualnych preferencji i upodobań. W razie problemów możemy zgłosić się do profesjonalistów lub sprzedawców- z pewnością udzielą nam niezbędnych wskazówek.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy