Budowa garażu murowanego – koszt

W obecnych czasach coraz bardziej popularne są garaże murowane oraz gotowe garaże tynkowane, są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów, bowiem wyróżniają się bardzo dużą trwałością. Osoby, które planują budowę garażu na swojej posesji mają możliwość wyboru pomiędzy garażem murowanym, a gotowym garażem tynkowanym. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z dostępną ofertą firm, oraz poznać koszt oraz czas realizacji budowy.

Proces powstawania garażu oraz jego wpływ na otoczenie

Należy pamiętać, iż do budowy garażu murowanego potrzebować będziesz przede wszystkim materiałów budowlanych takich jak: zaprawa, piasek, a także specjalistyczne sprzęty, między innymi betoniarkę. Bardzo istotny jest również odpowiedni transport wszystkich potrzebnych rzeczy, do którego potrzebne będą specjalnie przeznaczone do tego samochody ciężarowe. Warto także postawić na dobrą i sprawdzoną ekipę budowlaną, bowiem dzięki temu zyskasz pewność i gwarancję skutecznej i sprawnej pracy. Jeśli interesuje Cię garaż murowany koszt również musisz brać pod uwagę, ponieważ cała organizacja budowy oraz zatrudnienie właściwej ekipy wiąże się z dodatkowymi wydatkami. W przypadku garażów gotowych sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż całym transportem wyprodukowanych wcześniej elementów zajmuje się grupa monterów. Podczas budowy należy pamiętać, iż garaż murowany powinien być zbudowany zanim wykończymy inne elementy takie jak: chodniki, trawniki oraz podjazdy.

Budowa garażu murowanego – trwałość i konserwacja

Jeżeli decydujesz się na budowę garażu murowanego, warto zadbać o to aby służył Ci on jak najdłużej. Garaż murowany powinien dobrze spełniać swoją funkcję przynajmniej trzydzieści lat, oczywiście rzecz jasna zależy to przede wszystkim od rodzajów materiału jaki będzie użyty do jego budowy. Jeśli zależy Ci na silnej i trwałej konstrukcji, postaw przede wszystkim na jakość wykonania, tym samym zapewnisz sobie długoletnią funkcjonalność garażu! Również konserwacja jest tutaj bardzo istotna, aby zapewnić dobry wygląd wewnętrzny i zewnętrzny garażu należy:

 • co 5 – 10 lat malować ściany a także stosować specjalne środki impregnacyjne do drewnianych konstrukcji dachów
 • co około 15 lat uzupełniać braki, które powstają w tynkach, oraz w zaprawie
 • co 20 – 30 lat odnowić lub wymienić całkowicie na nowe poszycie dachu
 • co około 30 lat powinno się także wymieniać części konstrukcji drewnianej dachu

Należy również pamiętać, iż garaż murowany musi być odpowiednio wytrzymały, ma to ogromne znaczenie zwłaszcza zimą podczas intensywnych opadów śniegu!

kosztorys budowy garazu

Garaż murowany – koszt związany z budową

Wiele osób inwestuje duże pieniądze w budowę swojego garażu murowanego, aczkolwiek jego koszt oraz funkcjonalność uzależnione są od kilku czynników w których skład wchodzą:

 • rodzaj garażu oraz cena projektu
 • rozmiar budynku
 • koszty związane z zakupem materiałów budowlanych
 • cena więźby dachowej
 • lokalizacja garażu na terenie Twojej posesji

Jeżeli pragniesz, aby koszt garażu murowanego był opłacalną inwestycją, która spełni Twoje oczekiwania musisz przemyśleć wszystkie kwestie związane z realizacją robót. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z przykładowego kosztorysu garażu o powierzchni 30 metrów kwadratowych.

Budowa garażu murowanego – cena i przykłady

Warto zaznaczyć, iż garaż murowany jest inwestycją na wiele lat, zwykle wstępne wyliczenia zawiera opis budowlany, aczkolwiek należy pamiętać, że ostateczny i szczegółowy kosztorys budowy garażu może się różnić o około 20%. Jako przykład można podać wyliczenia kosztów budowy garażu o powierzchni 30 metrów kwadratowych w którego skład wchodzą:

 • doprowadzenie budowy do stanu zerowego – koszt około 7000 złotych
 • stan zadaszony – koszt około 15 000 złotych
 • projekt stolarki zewnętrznej – koszt 1500 złotych
 • stan pod klucz – koszt około 9000 złotych
 • wykończenie wnętrza – koszt około 10 000 złotych

Według powyższego kosztorysu cena budowy garażu wynosi około 40 000 złotych.

Jeśli interesuje Cię garaż murowany koszt prawdziwy jaki poniesiesz może się nieco różnić, aczkolwiek warto skorzystać z usług sprawdzonych i profesjonalnych firm obecnie dostępnych na rynku! Postaw na jakość i długoletnią trwałość! 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy