Całoroczny basen do ogrodu – czy to się opłaca?

Basen w ogrodzie można mieć przez cały rok bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów związanych z budową tradycyjnego basenu murowanego. Przenośny basen całoroczny można umieścić praktycznie na każdej prywatnej posesji czy działce rekreacyjnej.

Komu są polecane baseny ogrodowe całoroczne?

O zakupie całorocznego basenu do ogrodu powinny pomyśleć przede wszystkim te osoby, które z pewnych względów nie są w stanie pozwolić sobie na wybudowanie basenu murowanego. Tego typu inwestycja generuje znacznie mniejsze wydatki, nie wymaga też przeprowadzania skomplikowanych i czasochłonnych prac. Poza tym baseny całoroczne są stosunkowo proste w montażu, a na zimę nie trzeba ich składać. W sklepie S-MUMO dostępne są w rozmaitych rozmiarach, w związku z czym każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające go jego potrzebom i możliwościom finansowym.

Jak przygotować baseny ogrodowe całoroczne do zimy?

Przygotowanie całorocznego basenu do zimy nie jest wbrew pozorom skomplikowaną czynnością. Najważniejsze jest to, aby baseny całoroczne zostały odpowiednio zabezpieczone. W pierwszej kolejności należy spuścić z nich wodę, ale nie do końca, tylko poniżej poziomu otworów do pompy. To pozwala zachować zbiornikowi większą stabilność, co jest szczególnie istotne podczas intensywnych opadów i silnych wiatrów. Po spuszczeniu wody wystarczy nałożyć pokrywę na zbiornik, dodatkowo można też ustawić wokół niego specjalny stelaż. Wypada przypomnieć, że baseny ogrodowe całoroczne są dobrze przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych dzięki konstrukcji bazującej na metalowym stelażu i wytrzymałym materiałom.

Wybierając baseny ogrodowe całoroczne, należy pamiętać, że w praktyce najlepiej sprawdzają się modele sygnowane markami znanych producentów. Przekłada się to na jakość i solidność wykonania, dzięki czemu basen posłuży przez wiele sezonów. Wielkość zbiornika trzeba dopasować do liczby i wieku osób, które będą z niego korzystać. Warto rozważyć zakup zestawu składającego się z basenu i rozmaitych akcesoriów ułatwiających utrzymanie go w czystości.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy