ArmaGel HT – aerożelowa izolacja lepsza niż kiedykolwiek

Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.

Produkty do izolacji technicznych narażone są niejednokrotnie na działanie niezwykle wymagającego środowiska, w którym zapewniają ochronę termiczną i akustyczną, a jednocześnie odpowiadają za bezpieczeństwo konstrukcji. Aerożelowe maty ArmaGel HT można stosować nawet w warunkach z maksymalną temperaturą roboczą do 650°C, czyli znacznie przekraczającą możliwości wykorzystania wielu typowych materiałów. Dzięki swoim unikalnym właściwościom są dodatkowo ultracienkie i ultralekkie oraz przedłużają żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji.

armagel_ht_1

Maty ArmaGel HT produkowane są z aerożeli krzemionkowych, które są bardzo odporne
na działanie wysokich temperatur i zachowują
w nich swoją stabilność.

Fot. Armacell

Aerożele – co to takiego?

Aerożele to materiał, w którym płynny składnik żelu zastąpiony jest powietrzem, dzięki czemu są najlżejszą substancją będącą ciałem stałym. Posiadają wyjątkowe właściwości mechaniczne, zwłaszcza w zakresie odporności na ściskanie i rozciąganie oraz wytrzymują nawet ogromne obciążenia. Cechy te sprawiają, że szybko podbiły przemysł kosmiczny i lotniczy, a dziś coraz częściej wkraczają także do przemysłu budowlanego. Nawet ponad 90% ich objętości stanowi pusta przestrzeń, co w połączeniu z ich innymi cechami, czyni z nich materiał o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła.

Maty ArmaGel HT produkowane są z aerożeli krzemionkowych, które dodatkowo są bardzo odporne na działanie wysokich temperatur i zachowują w nich swoją stabilność.

Maty izolacyjne ArmaGel HT

Produkty ArmaGel HT możemy stosować nawet w miejscach, w których nie sprawdzi się większość tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Spełniają wymogi normy ASTM C1728 i mogą być bez problemów używane do zastosowań w temperaturach do 650°C, a dzięki wyjątkowym właściwościom zapewniają równe osiągi termiczne już przy ułamku typowych wymiarów. Maty dostępne są w grubościach od 5 do 20 milimetrów i oferują do 5 razy lepsze parametry techniczne w porównaniu z tradycyjnymi produktami izolacyjnymi. Zróżnicowanie grubości mat ArmaGel HT zapewnia możliwość doboru odpowiedniej warstwy izolacyjnej dostosowanej do potrzeb, a ich niewielka objętość sprawia, że maty można montować nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach, gdzie nie zmieściłyby się rozwiązania o tych samych parametrach izolacyjnych w tradycyjnych grubościach.

armagel_ultrathin 1

Dzięki swoim unikalnym właściwościom izolacja ArmaGel HT jest ultracienka i ultralekka oraz przedłuża żywotność instalacji zmniejszając ryzyko wystąpienia korozji.

Fot. Armacell

 

Izolacje ArmaGel HT są łatwe do cięcia i wysoce elastyczne, co zapewnia wygodny montaż nawet na złożonych kształtach takich jak kształtki czy kołnierze i poprawia szczelność izolacji, a także redukuje ilość odpadów materiałowych.

Prosta instalacja mat i ich łatwy demontaż zmniejszają zarówno czas pracy, jak i potrzebę zakupu izolacji zastępczej podczas regularnych cykli konserwacji. Materiał, z którego zostały wykonane jest paroprzepuszczalny i hydrofobowy. Umożliwia to wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz oraz zapobiega jej kondensacji, dzięki czemu unikamy zawilgocenia izolacji i związanego z tym podwyższonego ryzyka korozji instalacji.

Zapewniają także świetną izolację akustyczną, a jeśli zależy nam na jeszcze większej ochronie przed hałasem maty ArmaGel HT mogą być też stosowane jako element systemu ArmaSound Industrial Systems, co zapewni jeszcze wyższą redukcję przenoszenia dźwięku.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą
o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności.
Fot. Armacell

Warto też podkreślić, że maty ArmaGel HT są materiałem bezchlorowym z możliwością utylizacji na wysypisku i przyjaznym dla środowiska. Technologia LoDust zmniejszająca zapylenie sprawi, że produkowane przez firmę Armacell maty chronią zdrowie robotników i z pewnością zostaną docenione przez monterów.

Maty ArmaGel HT zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, wygodzie i niezawodności. Możemy ich używać wszędzie tam, gdzie zależy nam na doskonałej izolacji oraz wieloletniej niezawodności także w wyjątkowo trudnych warunkach, takich jak przemysł naftowy lub gazowy. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniu zapewniającym trwałość i najlepsze parametry, to innowacyjne aerożelowe maty izolacyjne ArmaGel HT będą gwarantem idealnego wyboru zapewniającym korzyści zarówno na etapie prac montażowych, jak i późniejszej eksploatacji instalacji.

 

www.armacell.pl

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy