Home Wnętrza Aranżacja mieszkania w bloku – małe mieszkanie nie musi być nudne!

Aranżacja mieszkania w bloku – małe mieszkanie nie musi być nudne!

6 min czytania
0
0
466
Aranżacja mieszkania w bloku - małe mieszkanie nie musi być nudne!

Urządzenie 40-metrowego mieszkania w bloku nie jest sprawą prostą, ale na pewno nie niemożliwą. Wystarczy tylko kilka sprytnych trików, aby aranżacja mieszkania w bloku nie była nudna. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych rad, przeczytaj pozostałe artykuły z zakładki małe wnętrza.

Praktyczne meble modułowe

Mała przestrzeń wymaga świetnej organizacji, dlatego obowiązkowo powinniśmy zrezygnować z mało funkcjonalnych mebli i postawić na meble modułowe. Półki, szafki i regały będą przypominały nieco grę Tetris, ale można je ze sobą łączyć i ustawiać w dowolnych konfiguracjach, dostosowanych do przestrzeni, jaką dysponujemy. Podobnie sprawa wygląda z meblami wypoczynkowymi. Narożniki modułowe są obecnie prawdziwym hitem, a dzięki temu, że są zbudowane z ruchomych części, można dopasować je wygodnie z przestrzeni, jaką dysponujemy. Pamiętajmy, że aranżacja mieszkania w bloku musi być przemyślana! Prawdopodobnie nie trafisz idealnie za pierwszym razem, jednak praktyka czyni mistrza – najważniejsze, aby podstawowe elementy były dobrze usytuowane w mieszkaniu. Drobne zmiany zawsze się zdarzają.

Musisz pamiętać, że w aranżacja mieszkania w bloku wymaga wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni. Jeżeli mieszkanie ma wnęki, warto wbudować w nie szafy z drzwiami przesuwnymi. Jeżeli brakuje stołu, warto postawić na taki ze składanym blatem. Będzie dzięki temu miejsce do ugoszczenia znajomych.

Podział na strefy w małym mieszkaniu

Podział na strefy

Małe mieszkanie należy obowiązkowo podzielić na wyraźne strefy. Dzięki temu uda się zachować ład. Kącik jadalniany należy połączyć z aneksem kuchennym i strefą wypoczynkową. Biurko do pracy powinno być oddzielone od salonu niewielkim regałem, a w sypialni warto umieścić wygodne komody do przechowywania różnych rzeczy. Dzięki wyraźnym podziałom, błyskawicznie można będzie urządzić małe mieszkanie w bloku, które stanie się w dodatku bardzo funkcjonalne.

W aranżacji małego mieszkania warto postawić na minimalizm. Nie zagracając przestrzeni niepotrzebnymi dodatkami, zyskasz znacznie więcej miejsca użytkowego.

Ściany w małym mieszkaniu

Aby małe mieszkanie nabrało lekkości i zyskało przestrzeń, warto usunąć w nim niewielki fragment ściany lub zdjąć niepotrzebne drzwi wewnętrzne. Oczywiście, nie chodzi tu o całkowite łączenie wszystkich pomieszczeń, z których składa się mieszkanie. Naturalny podział w małym mieszkaniu mogą wyznaczyć panele 3D, które w znakomity sposób zastąpią tradycyjne ściany działowe.

Kuchnia w małym mieszkaniu

Aranżacja mieszkania w bloku – mała kuchnia

Do małej kuchni warto wprowadzić lśniące fronty, od których będzie się odbijało światło. Na podłodze należy umieścić płytki, które będą świetnym rozwiązaniem do takiej przestrzeni. Pozwolą zadbać o czystość, jak i będą wyglądały w niezwykle estetyczny sposób. Jeżeli chodzi o kolor mebli, to najlepiej postawić na najjaśniejszy z możliwych. Automatycznie przestrzeń zostanie wizualnie powiększona, a przecież o to właśnie w tym przypadku chodzi. Również w kuchni warto postawić na meble modułowe, które zapewnią ciekawy układ i stworzą dużo miejsca do przechowywania przyborów kuchennych. Więcej na temat urządzania małej kuchni przeczytasz, w specjalnie temu poświęconemu artykułowi.

Jak widzimy, aranżacja mieszkania w bloku nie jest zbyt trudna. Powtórzmy jeszcze raz – najważniejszą cechą małego mieszkania musi być jego funkcjonalność.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Niezbędnik mechanika-hobbysty

Jeśli myślałeś kiedyś o pracy w warsztacie lub po prostu lubisz majstrować przy swoim samo…