Antypoślizgowy brodzik pod prysznic – na jakie nowoczesne rozwiązania warto postawić?

Brodzik pod prysznic jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia łazienki, na którego zakup decyduje się większość miłośników szybkiego prysznica. Pozwala wydzielić strefę prysznicową od reszty pomieszczenia, nadać łazience dodatkowych walorów ozdobnych oraz zapewnić lepszy komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych kąpieli. Ta ostatnia cecha zależy jednak od wyboru odpowiedniego materiału, z którego wykonany będzie nasz nowy brodzik pod prysznic. Nie każdy sam w sobie posiada bowiem pożądane właściwości antypoślizgowe.

Dlaczego antypoślizgowość jest tak istotną cechą w przypadku brodzików?

Brodzik jest jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych prysznica. Jego zadaniem jest zapobieganie wyciekom wody poza obszar prysznica, sprawne odprowadzenie jej nadmiaru do odpływu oraz zapewnienie przyjemniej w kontakcie z bosymi stopami powierzchni do korzystania z prysznica. W dzisiejszych czasach brodzik pod prysznic pełni jednak nie tylko samą funkcję użytkową – niepowtarzalny i starannie zaprojektowany design wielu z nich sprawia, że stają się niewątpliwą ozdobą pomieszczenia pozwalając jeszcze silniej zaakcentować jego indywidualny charakter.

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinien posiadać dobrej jakości brodzik pod prysznic, jest antypoślizgowość. Jest ona o tyle istotna, że warunkuje bezpieczeństwo korzystania z prysznica, poprawia komfort podczas brania kąpieli oraz sprawia, że dany brodzik pod prysznic będzie mógł być bezpieczne użytkowany także przez dzieci i osoby starsze. Nie każdy brodzik, posiada jednak takie pożądane właściwości użytkowe, co zmusza ich użytkowników do korzystania z dodatkowych mat antypoślizgowych. Ich dodatek może jednak zaburzać wypracowaną estetykę pomieszczenia oraz dostarczyć dodatkowych obowiązków związanych z utrzymaniem ich w czystości. Antypoślizgowość wynika z powłoki brodzika, która może być zarówno gładka, jak i posiadać strukturę, która zapewnia właściwości antypoślizgowe.

Prysznic w łazience

Jakie nowoczesne materiały same w sobie oferują doskonałe właściwości antypoślizgowe?

Na szczęście, w sprzedaży dostępne są także brodziki pod prysznic, które same w sobie posiadają cenne właściwości antypoślizgowe. Należą do nich chociażby rozwiązania dostępne w ofercie marki Roca – nowoczesne, ultracienkie brodziki Stonex i Senceramic. Są to produkty jedyne w swoim rodzaju, które zachwycają nie tylko niepowtarzalnym, nowoczesnym designem, ale także znakomitymi właściwościami użytkowymi, w tym wysokim poziomem antypoślizgowości.

Ultrapłaski brodzik pod prysznic Stonex jest wykonany na bazie nowoczesnego kompozytu i występuje w szerokiej, zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Jest dostępny w ramach kolekcji Terran obejmującej brodzki o teksturowanym wykończeniu oraz dostępnej wyłącznie w salonach Roca Club kolekcji Hebe, w której naśladuje strukturę szlachetnego łupka.

Zwolennicy brodzików ceramicznych powinni zainteresować się natomiast rozwiązaniami wykonanymi z materiału Senceramic. Stylowy brodzik pod prysznic z kolekcji Cratos również posiada ultracienki design, dzięki czemu możliwy jest jego montaż na równi z podłogą w łazience. Jego powierzchnia pokryta innowacyjną emalią nie tylko w perfekcyjny sposób imituje natomiast teksturę skóry, lecz gwarantuje także najwyższy poziom antypoślizgowości.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy