3 wyjątkowe pomysły na prezent na chrzciny

Chrzest dziecka to niezwykle ważny czas. Jest nie tylko momentem religijnego oczyszczenia i wstępem do społeczności chrześcijańskiej, ale też chwilą silnego zjednoczenia rodzinnych więzi. Prezent z takiej okazji powinien być wyjątkowy i na całe życie. Tylko jak go znaleźć? Podpowiadamy!

Pamiętajmy, że prezent na całe życie nie oznacza wózka, nosidełka czy innych rzeczy użytkowych. Te przemijają, a dorosły już człowiek nie będzie zdawał sobie z nich sprawy. Najlepiej podarować coś, co nasz bliski będzie miał przy sobie zawsze, patrząc na pamiątkę przez pryzmat miłości i dobra bliźniego.

Postaw na złoto i biżuterię

Chrzczona osoba nie będzie miała od razu pożytku z prezentu na całe życie, ale w końcu zda sobie sprawę z jego wartości niematerialnej. Tu świetnym podarunkiem będą złote wyroby czy biżuteria. Takie rzeczy są „nieśmiertelne” i zawsze będą trwały przy obdarowanej osobie – niezależnie od jej wieku, wykształcenia czy stanu majątkowego.

Jednak złote czy srebrne wyroby to nie tylko łańcuchy i medaliki. To również wyroby numizmatyczne, które również będą ciekawą opcją na prezent.

Numizmaty to świetne rozwiązanie

Z naszej strony polecamy numizmaty, ponieważ moneta czy medal jest niewątpliwie cenną pamiątką na całe życie. Srebrne Monety mogą symbolizować np. wagę Chrztu Świętego. Z takiej okazji warto rozważyć prezent z wizerunkiem Jezusa Chrystusa albo Jana Pawła II. Osoba obdarowana zawsze będzie wiedziała z jakiej okazji prezent otrzymała.

Jeżeli natomiast chcemy odejść od sfery sacrum, na pewno ciekawą opcją może być srebrna moneta z władcami Rzeczypospolitej czy symbolizująca ważne wydarzenie historyczne. Takie monety znajdziemy w ofercie Skarbnicy Narodowej. Trzecim pomysłem są również medale historyczne. To również numizmatyczne przedmioty, które na pewno będą sprawdzać się jako podarunek na całe życie i symbol wielkiej, rodzinnej więzi.

Przy zakupie prezentu pamiętajmy o wyjątkowości okazji. To ważny moment w życiu człowieka, który należy uczcić odpowiednim podarunkiem. Niezależnie od tego, czy obdarujemy maluszka medalikiem, inną biżuterią czy może numizmatem, wybierzmy coś, co zostanie z nim na zawsze.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy