15 lat rozwoju H+H Polska

Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, „Partner w budowaniu ścian”, odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie budowy.

H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, będącej jednym z przodujących w Europie producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów. Wszystko zaczęło się w grudniu 2005, kiedy zakupiono 5 zakładów: Faelbet S.A. w Warszawie, Prefabet Puławy Sp. z o.o. w Puławach, H+H Celcon Gorzkowice, Prefabet S.A. w Lidzbarku Welskim oraz Prevar Sp. z o.o. w Skawinie. W 2006 roku ruszyła działalność biznesowa H+H Polska. Od listopada 2013 r. Prezesem Zarządu jest Piotr Dauksza.

Na początku lutego 2015 r. nastąpiło przejęcie 100% akcji Grupy PREFABET S.A., a w 2018 r. nastąpiło kolejne ważne wydarzenie, wzmacniające pozycję H+H Polska: połączenie z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. Dzięki temu powstał jeden mocny i wyspecjalizowany zespół sprzedażowy, a na rynku polskim pojawiła się rozbudowana oferta duo-produktowa, łącząca w portfolio zarówno silikaty (nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe), jak i wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego.

Plusy płynące z fuzji to szanse na szybki rozwój naszej firmy, jak również pakiet korzyści dla samych klientów. Zyskują oni dostęp do kompleksowej oferty materiałów ściennych, zbudowanej w oparciu o doświadczenie produkcyjne i sprzedażowe oraz zaplecze technologiczne obu firm. Od początku działalności H+H zainwestowało w Polsce blisko 0,5 miliarda złotych. Naszym celem jest stałe zwiększanie bezpieczeństwa pracy, troska o środowisko naturalne oraz tworzenie produktów o jak najwyższej jakości, dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych – podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

H+H Polska

Dynamiczny rozwój H+H Polska jest możliwy dzięki zaangażowaniu 800 pracowników oraz 13 zakładom produkcyjnym, w tym 6-ciu zajmujących się produkcją betonu komórkowego (w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach) i 7-miu specjalizujących się w wyrobach silikatowych (w Krukach k. Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie).

Zarówno silikaty, jak i beton komórkowy H+H powstają z naturalnych składników. Oznacza to, że produkty są bezpieczne zdrowia, przyjazne dla środowiska, a także mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Doświadczeni eksperci H+H doradzają zarówno przy doborze odpowiedniego systemu, jak
i służą wsparciem w przypadku pojawienia się pytań czy wyzwań konstrukcyjnych. Spółka tworzy także wartościowe merytorycznie materiały edukacyjne, wpierające wykonawców i projektantów w codziennej pracy. Od trzech lat specjaliści H+H aktywnie uczestniczą w programie edukacyjnym Builder for the Future (a w szczególności Builder for Young Architects).

Jako Partner w budowaniu ścian H+H Polska wspiera nie tylko inwestorów, projektantów i wykonawców. Równie ważna jest troska o lokalną społeczność. Spółka angażuje się w działania na rzecz klubów sportowych, domów dziecka i schronisk dla zwierząt, a w trudnym okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. 4 szpitale otrzymały wsparcie finansowe o łącznej wartości 400 000 zł.

Jak podkreśla Piotr Dauksza: Jestem dumny, że w ciągu 15 lat rozwinęliśmy się ze średniej firmy w duże, nowoczesne przedsiębiorstwo, którego marka H+H jest widoczna na ryku materiałów ściennych. Warto dodać, że według naszych szacunków w co siódmym budynku w Polsce w ścianach zostały wykorzystane nasze produkty. Połączenia spółek, modernizacja parku maszynowego oraz niezawodny zespół pracowników w znaczący sposób pozwoliły nam rozwinąć portfolio produktowe. Naszym celem jest ciągły rozwój produktów i zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Kwestie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju są również bardzo istotne.

Dotychczasowe sukcesy H+H Polska potwierdzają, że strategia działania oparta na autentycznym zaangażowaniu oraz szacunku do otoczenia sprawdza się doskonale. Firma trzykrotnie zdobyła tytuł Budowlanej Firmy Roku (2014, 2017 i 2019) oraz została Kreatorem Budownictwa Roku 2020. Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska otrzymał natomiast dwukrotne wyróżnienia w kategorii Osobowość branży budowlanej 2014 i 2017, Polski Herkules 2019 oraz Kreator Budownictwa 2020.

O firmie H+H Polska Sp. z o.o.
Firma H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H i działa na polskim rynku od 2006 roku. Produkuje i dostarcza kompletną gamę produktów z betonu komórkowego, a od 2018 roku również elementów silikatowych.

Liczne inwestycje zapewniają ciągły rozwój firmy i pozwalają na rozszerzanie działalności. Obecnie oferta obejmuje kompleksowy System Budowy H+H, składający się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, bloczków i cegieł silikatowych oraz zapraw klejących.
Sukces H+H Polska to wynik wspólnej pracy ponad 800 osób zatrudnionych w 13 zakładach produkcyjnych. Jego miarą jest zaufanie klientów, dbałość o najwyższe standardy obsługi, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakość produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.

Więcej informacji na www.HplusH.pl

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy